statystyki

Merkel: Rosja powinna wpłynąć na separatystów w Donbasie

02.02.2016, 12:42
Angela Merkel

Merkel rozmawiała z Putinem o Donbasieźródło: Bloomberg

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zaapelowała do prezydenta Rosji o wywarcie presji na separatystów w Donbasie w celu utrzymania zawieszenia broni w tym regionie. Merkel rozmawiała z Władimirem Putinem przez telefon.

Reklama


Reklama


Rzecznik niemieckiego rządu poinformował, że rozmowa dotyczyła głównie realizacji porozumienia pokojowego z Mińska. Jak podano, Merkel przekazała rosyjskiemu przywódcy, że trzeba nadal dążyć do szerokiego politycznego rozwiązania kryzysu na wschodzie Ukrainy. Oznacza to konieczność utrzymania rozejmu, poprawy bezpieczeństwa i zapewniania swobody pracy obserwatorów OBWE. W tym kontekście Merkel zaapelowała do Putina, aby wykorzystał swój wpływ na separatystów w Donbasie.

O sytuacji w tym regionie Merkel rozmawiała wczoraj z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką. Po spotkaniu Merkel opowiedziała się za utrzymaniem sankcji wobec Rosji.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Kitt(2016-02-02 23:34) Odpowiedz 00

    A Putin zaapelował do Merkel, żeby "wykorzystała swój wpływ na wojskowych w Kijowie". Po czym strony zadowolone ze spełnienia obowiązków publicznych rozeszły się do swoich zajęć.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama