statystyki

Ateny: Strajk pracowników komunikacji miejskiej

02.02.2016, 07:27
Strajk pracowników komunikacji miejskiej w Atenach

Strajk pracowników komunikacji miejskiej w Atenachźródło: Bloomberg

W Atenach strajkują pracownicy komunikacji miejskiej. Nie będą jeździć autobusy, tramwaje, kolejka elektryczna ani metro. Kolejny dzień trwać będą także blokady rolnicze. Protestujący sprzeciwiają się zmianom w systemie emerytalnym, które zamierza wprowadzić rząd Aleksisa Tsiprasa. Są one niezbędnym warunkiem do przeprowadzenia pierwszej oceny greckich reform.

Reklama


Reklama


Ciężki dzień czeka nie tylko mieszkańców Aten, którzy na ponad pięć godzin w szczytowym okresie zostaną całkowicie pozbawieni komunikacji miejskiej, ale także kierowców w całym kraju: od północnej Grecji po Kretę. Rolnicy będą blokować ważne węzły komunikacyjne i urzędy celne w zależności od rejonu od dwóch do ośmiu godzin. Zapowiadają, że nie zabiorą z dróg traktorów, póki rząd Aleksisa Tsiprasa nie wycofa się z projektu reformy emerytalnej.

Zakłada on duże podwyżki składek emerytalnych przy jednoczesnym obniżeniu przyszłych emerytur. Tymczasem w Atenach zaczynają się rozmowy z ekspertami z Brukseli i Międzynarodowego Funduszu Walutowego na temat ostatecznej wersji tej reformy. Jak donoszą rządowe źródła wierzyciele chcą jej zaostrzenia i naciskają na cięcia wszystkich emerytur o co najmniej 15 procent.

Strajk komunikacji miejskiej w Atenach rozpoczyna się o godz. 10:00.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama