statystyki

Kosiniak-Kamysz: Jeśli rząd chce ograniczyć 500 zł na dziecko, powinien mieć odwagę zapisać to w ustawie

31.01.2016, 17:03
Kosiniak - Kamysz PSL

Kosiniak-Kamysz przedstawił też pomysł swojej partii na rozwiązanie kryzysu emigracyjnego. źródło: ShutterStock

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz skomentował w Rzeszowie politykę Prawa i Sprawiedliwości.

reklama


reklama


Polityk PSL-u skrytykował między innymi brak odniesienia do eksportu polskiej żywności w sejmowym expose ministra spraw zagranicznych, a także apele polityków PiS-u, aby osoby zamożne nie korzystały z 500 złotych na dziecko. Kosiniak-Kamysz powiedział, że jeśli partia rządząca uważa, iż program 500+ powinien być ograniczony, to powinna mieć odwagę zapisać to w ustawie. "Jeśli rząd nie korzysta z prawa, to jest to oszukiwanie wyborców" - powiedział przywódca ludowców.

Kosiniak-Kamysz przedstawił też pomysł swojej partii na rozwiązanie kryzysu emigracyjnego. Powiedział, że należy przyjąć kobiety i dzieci z Bliskiego Wschodu, a mężczyzn przeszkolić, uzbroić i dać szansę walki o wolność ich państw.

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz uczestniczy w Rzeszowie w spotkaniu noworocznym z członkami partii. Jego tematem jest podsumowanie minionego roku oraz plany na rok bieżący.

reklama


Źródło:IAR

reklama

  • cesa(2016-01-31 17:24) Odpowiedz 121

    Kończ waść, wstydu oszczędź!

  • MTS(2016-01-31 17:41) Odpowiedz 121

    Gdy PSL z PO rządziło nic dla ludzi nie zrobili, a teraz tylko krzyczą żeby z powrotem wrócić do koryta. WSTYD !!!!!!!

  • ekonom(2016-01-31 18:32) Odpowiedz 111

    panie Kosiniarz a cóż pan zrobił dla rodziny przez 8 lat, daj pan spokój i pozwól rzadzić innym

  • A co to jest(2016-01-31 18:04) Odpowiedz 92

    ten PSL? Ruszyło cielę ogonem..

  • jorry123(2016-01-31 18:33) Odpowiedz 91

    kosiniak - kamysz po prostupowinien się zamknąć, sam nie miał nie tylko odwagi, ale nawet pomysłu, aby taki dodatek wymyśleć i wprowadzić, bo przecież chocziło o to, aby żłób PSL-u był zawsze pełny dla działaczy, tj. tuczników partyjnych.

  • 500+..(2016-01-31 17:26) Odpowiedz 85

    500 zl + powinno byc wlaczone do opieki spolecznej. Zobaczymy jak prezesi banku beda podjezdzac do MOPS -u po socjal.

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • Rol(2016-01-31 21:10) Odpowiedz 50

    ten to nie ma wstydu najpierw upokorzył biednych,a ,na koniec pozbawił praw inwalidów lepiej niech robi to co potrafi ,dojenie krów

  • Kazik(2016-01-31 22:33) Odpowiedz 41

    Panie pośle Kosiniak Kamysz! Dostrzegam wyjątkową mądrość płynącą z pańskiego oblicza. Szkoda, że wcześniej tej swojej mądrości, będąc jeszcze w rządzącej koalicji, pan nie ujawnił, a dopiero teraz, kiedy już pan nic nie może zrobić z wyjątkiem używania kąśliwych i niegrzecznych uwag. Rzeczywiście jest to wyjątkowe bohaterstwo.

  • Panie Min. Kosiniak(2016-02-01 10:41) Odpowiedz 30

    Trzeba bylo podniesc pod koniec rzadow PO kwote minimum egzystencji z 580 zl do 800 zl, a nie do 680 zl. W 2006 r. minimum egzystencji bylo okreslone wartoscia 20% sredniego wynagrodzenia i nalezalo je przywrocic. Dlaczego tego nie zrobiliscie? Zal Wam bylo PIS-u?

  • EWA(2016-02-01 08:44) Odpowiedz 20

    Niech P. Kosiniak-Kamysz ma odwagę powiedzieć, jak ograniczyłby pułap dochodów uprawniający do 500+ dla bogatych rolników, skoro ta szara strefa nie płaci podatku dochodowego! Czy do dochodu wliczyłby dopłaty unijne? Tak wygląda obłuda obrońcy "demokracji".

  • hstzdcv(2016-01-31 19:43) Odpowiedz 15

    I tak dojdzie do tego, że dostaną cygany i patole, bo każda rodzina z własnym źródłem dochodu zostanie uznana za zamożną i będzie wywierana presja, aby tacy "bogacze" nie brali pieniędzy na dzieci.

  • ŁGALI ... ŁGALI ... i nadal beda ŁGAĆ(2016-01-31 20:37) Odpowiedz 15

    Neo-BOLSZEWIKI z PIS ... to mają odwagę jedynie ... KŁAMAĆ, a nie wpisywać TO do USTAWY.

  • Zmartwiony(2016-01-31 22:04) Odpowiedz 14

    Mam 3-oje dzieci, razem z żoną pracujemy. Nie rozumiem dlaczego ci socjaliści, chcą uszczęśliwiać ludzi na siłę. Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane. Osobiście przyznam że to co nam do tej pory, proponował rząd było w pełni wystarczające. Oboje z żoną mamy ulgi podatkowe na dzieci, a dzieci do tej pory miały zniżki na obiady w szkole. Ceny w sklepach są niskie. Naprawdę nie było i nie jest źle. Teraz obawiamy się, że się pogorszy... Co mi z tych 1000 jeśli wszystko pójdzie w górę. Boje się też o pracę. Już teraz mój pracodawca, mówi że nie wie, jak to dalej będzie, i czy nie będzie musiał ciąć kosztów pracy (zwalniać ludzi). Mam też matkę na bardzo niskiej emeryturze. Przecież jak pójdą ceny w górę, to jak ma wyżyć (już) z tak głodowej emerytury. Dojdzie do tego, że będę musiał własną matkę też wspomać, z tych 1000 zł. Naprawdę czuje się nie pewnie... Najlepiej by było, gdyby rząd zostawił wszystko, tak jak jest :(

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • czlowiek(2016-02-01 09:30) Odpowiedz 02

    A może 500 zł.dla każdego człowieka ,który przepracował 40 lat ,płacił składki,a dziś jest bez środków do życia na śmietniku.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Pawlak mawiał ... >> A SIO << ...(2016-01-31 20:42) Odpowiedz 05

    Neo-BOLSZEWIKI z PIS i ich internetowi JANCARZY !!!