statystyki

PiS przekazuje z budżetu 20 mln zł na szkołę Rydzyka

28.01.2016, 13:21; Aktualizacja: 28.01.2016, 15:09
Prywatna szkoła ojca Rydzyka otrzyma 20 mln zł.

Prywatna szkoła ojca Rydzyka otrzyma 20 mln zł. źródło: ShutterStock

Mniejszy budżet Rzecznika Praw Obywatelskich, cięcia w resorcie kultury, 20-milionowa dotacja dla medialnej szkoły Tadeusza Rydzyka. To niektóre poprawki wniesione do projektu tegorocznego budżetu przez komisję finansów. O 21-szej rozpocznie się nowe posiedzenie Sejmu, podczas którego odbędzie trzecie czytanie ustawy.

reklama


reklama


Szefa klubu PO Sławomira Neumanna zbulwersowało przekazanie 20 milionów złotych na szkołę medialną ojca Rydzyka. Pieniądze na ten cel przesunięto między innymi z budżetu resortu kultury na teatry oraz z biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Zdaniem Neumanna, sprawą powinna zająć się z urzędu prokuratura. Bo jest podejrzenie korupcji politycznej, że te 20 milionów złotych to zapłata za działania mediów ojca Rydzyka w czasie kampanii wyborczej, które promowały Prawo i Sprawiedliwość - mówi polityk PO.

Sławomir Neumann powiedział, że posłowie Prawa i Sprawiedliwości nie uzasadnili przekazania 20 milionów złotych szkole Tadeusza Rydzyka. Podnieśli za nią ręce - powiedział. Dodał, że podczas głosowania nad budżetem, posłowie PO będą pytać o cel złożonej poprawki.

Neumann dodał też, że posłowie PiS-u zgłosili poprawkę zabierającą 20 milionów złotych łódzkim hospicjom. Kwota ta miała trafić na fundusz kościelny. Ostatecznie Prawo i Sprawiedliwość poprawkę wycofało.

reklama


Źródło:IAR

reklama

  • opt(2016-01-28 14:23) Odpowiedz 83

    To kolejna zmiana , która polepszy życie Polaków, podam kilka innych dobrych zmian z ostatnich dni:: - opłata miesięczna za użytkowanie karty kredytowej wzrasta z 1 PLN na 4,5 PLN, tj o 350%, - miesięczna opłata eksploatacyjna za mieszkanie wzrasta z 454,92PLN na 490,02 PLN, tj o 7,72%, - abonament radiowo-telewizyjny wzrasta miesięcznie z 21,5o na 22,70PLN, tj 5,58%...... a emerytury wzrosną zaledwie o ułamek procenta (0,6%), jak na razie pism o obniżce jakichkolwiek opłat nie otrzymałem - idzie dobra zmiana..

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Krytyk oszustów(2016-01-28 17:26) Odpowiedz 50

    To tylko 20 mln zł "marności" dla o. Rydzyka. Tyle szumu za zwykłą wdzięczność. PiS poszuka jeszcze i poskubie owieczki.

  • Leo(2016-01-28 18:05) Odpowiedz 50

    Przecież dyr.Rydzyk miał zawsze łeb do interesów..w imię Boga.

  • kaja(2016-01-28 17:35) Odpowiedz 40

    Chamstwo pisu nie zna granic. Na emerytury nie ma, wszystko drożeje a niby mamy deflację, szkoda słów na to wszystko. Skoro pis chce być taki prawy to niech odda zrabowane emerytury w 2012 roku i niech podwyższy zasiłek pogrzebowy bo za 4000 zl nie da sie pochować zmarłego.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • brak zaufania(2016-01-28 17:56) Odpowiedz 21

    A na ustawe emerytalna przeznaczyli jeden projekt do sejmu i jedno czytanie.Dzięki za obietnice sztandarowe.Po prostu brak słów i to te dobre zmiany dla społeczeństwa w teczkach były?Jak mozna tak naród oszukać panie prezydencie?Myśmy w Pana wierzyli i co z tego mamy?Cieszyliśmy sie i teraz mi wstyd,że dałem sie tak nabrać.Wydaje mi sie,że nigdy nie mieliście zamiaru tych obietnic spełnić.a to jest karygodne!!!!!!!

  • poprawka(2016-01-28 17:02) Odpowiedz 11

    Nie ma takiej szkoły, jest Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej

  • gastarbeiter(2016-01-28 18:10) Odpowiedz 11

    I kto to mowi? Nojman juz zapomnial ze corocznie przekazywali "swoim" mediom 400 mln zl na tzw. reklame. I tym przede wszystkim powinna zajac sie prokuratura...

  • zniesmaczony(2016-01-28 17:52) Odpowiedz 12

    Knajacki język tego art. jest porażający.

  • Idzie NOWE ... ze starymi BAŁWANAMI(2016-01-28 19:44) Odpowiedz 10

    Jak neo-BOLSZEWIKÓW z PIS ... dyr. RYDZYK opier**lił Ich publicznie po objęciu władzy, to szybko zareagowali, a dyr. Rydzyk na to .... " ALLELUJA ... i do przodu".

  • KALIF(2016-01-28 16:26) Odpowiedz 15

    356 mln dla mainstreamu. Rząd PO utrzymywał prywatne media Według informacji Ministerstwa Skarbu Państwa, które odpowiadało na pytanie posła Andrzeja Maciejewskiego (Kukiz’15), spółki skarbu państwa wydały na reklamę prawie 360 mln zł. Najwięcej zarobiła TVP – 35 284 518,95 zł. O miliony wzbogaciły się również TVN (ponad 21 mln zł), Polsat (10 mln zł), Grupa RMF (ponad 10 mln zł), Onet (ponad 9 mln zł), Radio Zet i Polska Press (po ponad 6 mln zł). Bardzo dużo pieniędzy otrzymała również Grupa Agora, wydawca „Gazety Wyborczej”. Zgarnęła od państwowych spółek ponad 17 mln zł. Jak się okazuje, „GW” potrafiła wziąć nawet 120 tys. zł za publikację jednego artykułu. Tyle kosztował artykuł dotyczący cyfryzacji. Na liście 20 największych beneficjentów nie znajdą państwo jednak ani mediów Strefy Wolnego Słowa, ani żadnego niezależnego tytułu. Nie jest to zaskoczenie.

    Pokaż odpowiedzi (1)