statystyki

Błaszczak: Znowu prezes Rzepliński poczuwa się do roli polityka PO i zaczyna stawiać warunki

21.01.2016, 09:16

„Znowu prezes Rzepliński poczuwa się do roli polityka PO i zaczyna stawiać warunki. To nie jest jego rola. To nie on tworzy propozycję kompromisu, wręcz przeciwnie – prezes Trybunału stworzył pole konfliktu” – mówi gość Kontrwywiad RMF FM, szef MSWiA Mariusz Błaszczak z PiS, pytany o kompromis ws. Trybunału Konstytucyjnego.

Reklama


Reklama


Prezes TK zapowiedział w rozmowie z „Rzeczpospolitą”, że można w drodze kompromisu dojść do konstytucyjnej piętnastki sędziów, tylko prezydent musi zapowiedzieć, że następnymi sędziami których zaprzysiągłby prezydent byliby sędziowie wybrani w październiku. „Propozycja premier będzie przedstawiona parlamentowi, a nie prezesowi TK” – zapowiada. „Jest wyciągnięta ręka ze strony PiS-u i nasza propozycja jest bardzo dobra, bo daje gwarancję przewagi opozycji w TK. Mam nadzieję, że zostanie przyjęta przez opozycję” – dodaje Błaszczak.

„Prawdopodobieństwo szybkich, nowych wyborów samorządowych jest bardzo nikłe. To oznaczałoby kolejne zmiany. Nie ma możliwości, żeby je przeprowadzić w sposób szybki” – odpowiada minister, pytany o podział Mazowsza. „Sprawa dotyczy tego, że Warszawa zawyża wskaźniki unijne ze względu na to, że rozwija się - niskie bezrobocie, wysokie przychody. Za chwilę okaże się, że województwo Mazowieckie będzie miało ograniczony dostęp do funduszy unijnych.

PiS jest za tym, żeby Polska rozwijała się w sposób zrównoważony” – mówi Mariusz Błaszczak. Zdaniem ministra wyłączenie stolicy z województwa jest bardzo rozsądnym rozwiązaniem. „Jest też taka możliwość, która dotyczy wyłączenia Warszawy pod względem statystycznym” – zapowiada.

Reklama


Źródło:RMF FM

Reklama

 • PiS dusia.(2016-01-21 11:52) Odpowiedz 21

  PiS dupek ,PiS dusiowy Wymoczek.

 • Szanowni, polecę Balcerowiczem, który odszedł,(2016-01-21 11:01) Odpowiedz 12

  wolicie operację bolesną ale krótkotrwałą, czy bolesną i długotrwałą? Trzask prask i po Rzeplińskim!!! Kłopoty z PE będą takie same jeśli zostanie i jeśli wyleci.

 • Krytyk oszustów(2016-01-21 15:36) Odpowiedz 11

  Wielki ministrze, sędzia musi i broni Konstytucji. To PiSowscy wysocy Urzędnicy złamali, już zlamali kilkakrotnie Konstytucję i tak wykształcony polityk i minister powinien to wiedzieć.

 • KALIF(2016-01-21 13:59) Odpowiedz 12

  BIĆ I GONIĆ TYCH KACAPSKICH POTOMKÓW I ZAPRZAŃCÓW [PO nowoczesna ZSL SLD] Siły postkomunistyczne w Polsce to dla głównych europejskich graczy partner wręcz idealny. Gwarantuje możliwość łupienia naszej gospodarki i obywateli. Pozwala tak układać sprawy międzynarodowe, by interes Rzeczypospolitej można było pominąć. Pozwala swobodnie dogadywać się z Rosją. Nie dziwi, że realna próba wydobycia Polski z postkomunistycznej matni wywołuje takie konwulsje w Berlinie i jego satelitach.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama