statystyki

PE: Dzisiaj decyzja czy będzie rezolucja w sprawie Polski

21.01.2016, 07:24; Aktualizacja: 21.01.2016, 08:07
Szydło,PE, Strasburg

Premier Beata Szydło podczas debaty o sytuacji w Polsce w związku z kontrowersjami wokół Trybunału Konstytucyjnego i ustawy o radiofonii i telewizji w Parlamencie Europejskim w Strasburgu, 19 bm.źródło: PAP

Szefowie grup politycznych w Parlamencie Europejskim zdecydują dziś, czy w lutym odbędzie się głosowanie nad rezolucją w sprawie Polski. Przedwczoraj odbyła się debata o sytuacji w naszym kraju, w której wzięła udział premier Beata Szydło. Za przyjęciem rezolucji na sesji lutowej są socjaliści, liberałowie i zieloni. Przeciwko jest grupa konserwatystów, do której należy PiS, oraz frakcja chadeków, której członkiem jest PO.

Reklama


Reklama


Propozycja dotycząca rezolucji pojawiała się w ubiegłym tygodniu, na spotkaniu sekretarzy generalnych grup politycznych, ale szefowie tych grup odłożyli decyzję w tej sprawie. Argumentowali że trzeba poczekać na przebieg debaty.

Europosłowie PiS-u są stanowczo przeciwni przyjmowaniu dokumentu. "Taka rezolucja jest absurdalna. Jeżeli Państwo śledzili debatę, to cały czas była mowa o tym, że potrzebna jest wymiana informacji. I do takiej wymiany informacji zgłosiła gotowość pani premier" - podkreślił szef polskiej delegacji w grupie konserwatystów Ryszard Legutko.

Chadecy mówią zaś, że należy poczekać na więcej informacji. "Rezolucja powinna zostać poddana pod głosowanie, kiedy będziemy mieć wyniki dialogu Komisji Europejskiej z polskim rządem oraz oświadczenie Komisji Weneckiej" - powiedział Elmar Brok, niemiecki europoseł z grupy chadeków.  Komisja Wenecka przy Radzie Europy ma ogłosić ocenę zmian w Trybunale Konstytucyjnym w marcu. O opinię zwrócił się do niej polski rząd.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Beata(2016-01-21 08:58) Odpowiedz 20

    napiszcie jaka ma być treść tej rezolucji

  • dziadek Franek(2016-01-21 10:42) Odpowiedz 20

    Platforma Obciachu w całej krasie! - Platforma daje ultimatum prezydentowi Dudzie: "Dajemy mu 2 tygodnie na przyjęcie ślubowania od sędziów. Jeśli nie - poprzemy rezolucję PE ws. Polski!"----------------Pęknięty Wrzodzie Czerwonej Zarazy, W matczyne serce sączysz twe Trucizny, Co Trybunały Obce przywołujesz, Wyrodny synu zdradzonej Ojczyzny.

  • cesa(2016-01-21 10:55) Odpowiedz 20

    do @ dziadek Franek-Zaprzańców z PO i swetru pod sąd za zdradę i szkalowanie Ojczyzny. Cała ta hucpa w ojrokołchozie i nagonka na Polskę to wynik ich knucia i ryżego szubrawcy. -------Zacytuję klasyka: "-Powiedz Jasiu, co oni mogą mnie zrobić? - Oni mogą panu majstrowi skoczyć!..."

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama