statystyki

Dziennik "Le Soir" o Szydło: Nieugięta żelazna dama

20.01.2016, 10:48; Aktualizacja: 20.01.2016, 11:17
Szydło,PE, Strasburg

Premier Beata Szydło podczas debaty o sytuacji w Polsce w Parlamencie Europejskim w Strasburgu, 19 bm.źródło: PAP

Polska nieugięta i pewna swoich racji - tak pisze dziś belgijska prawa komentując wczorajszą debatę w Parlamencie Europejskim. W Strasburgu odbyła się dyskusja na temat w sytuacji w naszym kraju z udziałem premier Beaty Szydło.

"Za grzecznymi wyjaśnieniami, twarda linia" - tak swój artykuł zatytułował dziennik "La Libre Belgique". Czytamy w nim o generalnie spokojnej, kulturalnej debacie, która nie zmieniła jednak w żadnym stopniu stanowiska rządu. Jedyną kwestią co do której - według gazety - Warszawa i Bruksela się zgadzają to to, że chcą "konstruktywnego dialogu", by wyjaśnić wątpliwości związane z Trybunałem Konstytucyjnym. Dziennik "Le Soir" premier Beatę Szydło nazywa zaś "nieugiętą żelazną damą" , która podczas debaty w sposób zdecydowany broniła działań swojego rządu.

Według "Le Soir" w Strasburgu zderzyły się "dwie koncepcje europejskiej demokracji" - jedna, zgodnie z którą partia, która ma w Sejmie bezwzględną większość ma prawo przeprowadzać zmiany, jakie uważa za stosowne i druga, która mówi, że nawet w takim przypadku obowiązują pewne ograniczenia. Jak przypomina belgijska prasa, podczas wczorajszej debaty polska premier mogła liczyć na wsparcie europejskich konserwatystów, krytyczni zaś byli chadecy, liberałowie i socjaliści.

Źródło:IAR

reklama

  • baca(2016-01-20 11:50) Odpowiedz 684

    KODomia zaliczyła ciężki nokaut !-----Totalna klęska donosicieli w Brukseli. Zdrada i zaprzaństwo zostały surowo osądzone..............Nie tylko w Polsce, Pani Premier znokałtowała niemieckich polityków, ich spisek, przeciwko PiS jest żałosny, opanowane 100% media niemieckie, pokazują tylko "walkę przeciw demokracji"! osmieszyli się

  • Na pohybel PO-PSL- Nowoczesna- Petru TARGOWICZAN !(2016-01-20 11:35) Odpowiedz 564

    Wiara i Modlitwa czyni cuda . Mamy Polska Prime Minister Lady Margaret Thatcher ! ! !

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • Renata(2016-01-20 14:17) Odpowiedz 243

    A kto to jest Lenz ? Chyba jednak nikt skoro go nie znam, choć mocno interesuję się polityką. Pewnie jakiś głupek z partii Pomyleńców.

  • obserwator(2016-01-20 14:56) Odpowiedz 1242

    Nieugięta, znaczy że w kampanii wyborczej i po wyborach powtarza jednostajnie, bez emocji tą samą mantrę zaklinając rzeczywistość i tworząc fakty według PIS-u. W europarlamencie w sposób spokojny i pewny siebie kłamała i siała propagandę.Nie potrafiła nawet odpowiedzieć, czy PIS przyjmie do wiadomości raport i zrealizuje wytyczne komisji weneckiej. Na wypowiadanie się w tej sprawie nie miała przecież zgody prezesa. Na szczęście europarlament nie bardzo był zainteresowany tą całą dyskusją.Polska pozostanie jednak pierwszym krajem w UE, który został poddany procedurze kontroli praworządności.. To zasługa PIS-u.

  • Michal(2016-01-20 14:44) Odpowiedz 814

    To w takim razie Twoja "znajomosc" i zainteresowanie polityka jest bardzo plytkie, skoro nie znasz tej osobowosci.

  • Stefan(2016-01-21 08:47) Odpowiedz 33

    obserwatorze- nie wiadomo kim jesteś, czy żerującym na układach mafijnej koalicji PO-PSL i bandyckiej Nowoczesnej, czy Twoja wypowiedż jest tworem ograniczonych Twoich przemyśleń.Pani Premier odpowiedziała na bardzo jasno odpowiedziała na to pytanie,Jeżeli to druga opcja to posłuchaj tego jeszcze kilka razy,może zrozumiesz... przyszedł nareszcie czas na to, żeby min. taki rozdygotany,niezrównażony i naćpany Holender nie dyktował Polakom w jaki sposób u siebie rządzić...