statystyki

Gowin o rządzie: Każdy popełnia błędy. Jak ktoś twierdzi, że ma 100 proc. racji to jest niebezpiecznym rabuśnikiem

20.01.2016, 09:13; Aktualizacja: 20.01.2016, 10:17
Gowin, edukacja

Jarosław Gowin podczas konferencji prasowej w Uniwersytecie Śląskim w Katowicachźródło: PAP

„Dotychczasowe doświadczenia są dla nas lekcją pokory. Powinniśmy z nich wyciągnąć wnioski dotyczące potrzeby lepszego tłumaczenia naszego programu, sposobu działania i przyspieszenia reform gospodarczych” – mówi o rządzie PiS gość Kontrwywiadu RMF FM wicepremier Jarosław Gowin.

Reklama


Reklama


Pytany o to, gdzie rząd popełnił błędy, Gowin odpowiedział: "Ruszyliśmy zdecydowanie do przodu, może za mało niuansując złożoność materii konstytucyjnej. Mniej uwagi poświęcaliśmy na tłumaczenie, dlaczego i po co to robimy".

Zdaniem ministra nauki "każdy popełnia błędy". - Jak ktoś twierdzi, że ma 100 proc. racji, to jest – jak pisał Miłosz - niebezpiecznym rabuśnikiem – uważa Jarosław Gowin.

Pytany o wystąpienie Beaty Szydło w Parlamencie Europejskim odpowiada: „Zdecydowanie dała wczoraj radę”. Dodał, że każdy, kto podchodzi bezstronnie i bez uprzedzeń do premier i rządu, musi przyznać, że wystąpienie Szydło było „rzeczowe i przywróciło proporcje polskim problemom”.

Po wystąpieniu premier w Parlamencie Europejskim w PiS nie panowała euforia, ale raczej poczucie ulgi - zdradził Jarosław Gowin.

Dodał, że polski rząd jest „eurorealistyczny”. „Chcemy być w Unii Europejskiej i chcemy, żeby UE była silnym organizmem” – mówi Jarosław Gowin.

Reklama


Źródło:RMF FM

Reklama

 • KALIF(2016-01-20 10:30) Odpowiedz 61

  Wygrana bitwa w PE ale wojna Komisji z Polską będzie niestety kontynuowana to tylko rozwścieczyło jego przeciwników. I znowu zaatakują Niestety nie brakuje ludzi tak opętanych nienawiścią do PiS i Jarosława Kaczyńskiego, że gotowych szkodzić własnemu krajowi. ONI są gotowi WCIĄGNĄĆ W TO WROGÓW POLSKI Przede wszystkim mogą zostać uruchomione narzędzia finansowe, na przykład atakowanie złotego i gry na jego osłabienie. Wspierający przeciwników rządów PiS George Soros już pokazywał (na początku lat 90.), że potrafi zaatakować nawet tak potężną walutę jak brytyjski funt i to angażując wielką na owe czasy sumę 10 mld dolarów .

 • Na pohybel PO-PSL- Nowoczesna- Petru TARGOWICZAN !(2016-01-20 11:03) Odpowiedz 20

  Mamy Polska Prime Minister Lady Margaret Thatcher ! ! ! Dzieki Bogu

 • guru122(2016-01-20 11:02) Odpowiedz 00

  Zrobić referendum o wystąpieniu z politycznych struktur UE, ale zostać W EOG, jak Szwajcaria i Norwegia.

 • a(2016-01-20 10:51) Odpowiedz 02

  Nienawiści uczymy się od samego mistrza Jarosława i jego zakonu.

 • Co ma ...(2016-01-20 11:43) Odpowiedz 00

  ... 100% racja do niebezpiecznego rabusia ?

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama