statystyki

Andrzej Duda i Donald Tusk zmniejszają napięcie

autor: Grzegorz Osiecki19.01.2016, 07:42; Aktualizacja: 19.01.2016, 10:21
Duda, Tusk, Bruksela, Rada Europy

Prezydent Andrzej Duda i szef Rady Europejskiej Donald Tusk podczas spotkania w Brukseli, 18 bm.źródło: PAP
autor zdjęcia: Jacek Turczyk

Rada Europejska nie będzie się angażowała w spory pomiędzy Komisją Europejską a Polską– Europie potrzebna jest Polska demokratyczna, a Polsce Europa solidarna. Warto chłodzić rozgrzane głowy i dyscyplinować tych, którzy przesadzają – mówił wczoraj Donald Tusk. – Apeluję o stonowanie dyskusji, o dialog oparty na chłodnych faktach, a nie faktach medialnych – komentował Andrzej Duda. Prezydent Europy i prezydent Polski łagodzili wczoraj napięcie na linii Warszawa – Bruksela.

Podobną taktykę przyjął polski rząd. – Deklaracje Donalda Tuska, by ważyć słowa, są pomoce. Nie oczekujemy przywilejów czy taryfy ulgowej, ale oczekujmy rzeczowości i odnoszenia się do faktów, gdyż wiele słów, które padły bez poczucia odpowiedzialności, osłabi wzajemne zaufanie między Polską a Brukselą. Tego byśmy nie chcieli. Tu widać zbieżność intencji – mówi odpowiedzialny za sprawy europejskie wiceszef MSZ Konrad Szymański.

Po tym spotkaniu rząd może być spokojny, że Rada Europejska, której pracami kieruje Tusk, nie będzie się angażowała w spory między Komisją a Polską. Nie zamierza także zajmować się kwestiami związanymi z Trybunałem Konstytucyjnym oraz ustawą medialną. A takie informacje pojawiały się w mediach. Niemiecki „Der Spiegel” podał nawet nieprawdziwe informacje o tym, że Tusk domaga się szczytu unijnego w sprawie Polski.

Gdyby do tego doszło, oznaczałoby to, że nowy polski rząd znalazł się na celowniku wszystkich najważniejszych instytucji unijnych.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • hahhaha(2016-01-19 13:04) Zgłoś naruszenie 01

    .........przejdź na "jaśniejszą stronę" i POdał Mu skreta z "maryski" Witam wszystkich! Każdemu młodemu Polakowi obiecuje do szkoły tablet razem z "ziołami" odstąpionymi Mu przez naszego wspólnego kolegę Tyuska ze spółdzielni Świetlik. Ponieważ każdy z Nich będzie wychowywany na bardzo zdrowych ziołach to zapewniam bardzo długi okres Ich efektywnej pracy zawodowej -do śmierci. Ponadto chciałem przyrzec każdemu dorosłemu obniżkę POdatków od broni bo nie godzi się aby SBekom zmieniać reguły gry w trakcie służby. Zmienimy je tylko nowo zarejestrowanym samochodom i wszystkim białym POlskim murzynom..Przyrzekam Wam ponadto Opcje Walutowe czyli osłabienie Korony Czeskiej, abyście w pobliskich Czechach mogli kupić dużo "Maryśki" jak Mi braknie w obiecanych zapasach towaru dla tumanów.. Zapewniam Was ,że POtrafie jeszcze dużo obiecać i życzę dużo zdrowia abyście zapomnieli o problemach z służbą zdrowia . Może nawet jak mnie wybierzecie zlikwiduje Wam Skarbówkę aby Was nie gnębili ściąganiem abonamentu RTV. Wybierzcie Mnie - Pamiętajcie mam pseudo "tysiąc CUDów"

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie