statystyki

Internowani i represjonowani przeciw ingerowaniu w sprawy Polski. Napisali list do szefa PE

17.01.2016, 16:25; Aktualizacja: 17.01.2016, 16:27
Martin Schulz

Martin Schulzźródło: Bloomberg

Członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Internowanych i Represjonowanych protestują przeciwko ingerowaniu unijnych instytucji w wewnętrzne sprawy Polski.

Reklama


Reklama


List krytykujący ostatnie działania Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego wobec Polski przesłał do przewodniczącego europarlamentu Martina Schulza, szef stowarzyszenia Janusz Olewiński.

W korespondencji stwierdza on, że Polska nie przekazała komukolwiek prawa do stanowienia w jej imieniu, a Parlament Europejski nie ma upoważnienia do ingerowania m.in. w formę organizacji wewnętrznej systemów politycznych państw członkowskich.

Przewodniczący Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Internowanych i Represjonowanych podkreślił, że wyniki ostatnich wyborów parlamentarnych i prezydenckich są odzwierciedleniem polskich oczekiwań i polskiej wizji Rzeczpospolitej. Dodał, że działacze Solidarności jako osoby represjonowane przez system komunistyczny, najwytrwalsi i najbardziej doświadczeni w walce o wolność Polski nie pozwalają i nie pozwolą na odebranie wywalczonych praw.

Przypomniał też, że to polska Solidarność przyczyniła się do obalenia systemu komunistycznego w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, w tym do obalenia muru berlińskiego.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Popieram...(2016-01-17 17:41) Odpowiedz 42

    Popieram list Internowanych. Ponadto uwazam, ze Pani Premier Polski nie powinna jechac na debate do PE. Te projektowane debaty trzeba wygasic.

  • KALIF(2016-01-17 17:18) Odpowiedz 42

    Kiedyś już Niemcy wspólną Europę budowali. Nie wyszło. Czyżby zaczynali ponownie? Salony europejskie przyzwyczaiły się, że Polska jest od potakiwania i przyjmowania poleceń. Dziś rząd PIS-u zmienia ten stan"

  • Mega ...(2016-01-17 17:05) Odpowiedz 30

    ...lomani.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama