statystyki

Francja: Stan wyjątkowy do rozprawiania się z nielegalnymi imigrantami?

12.01.2016, 19:56; Aktualizacja: 12.01.2016, 20:41
Zastraszanie imigrantów podczas stanu wyjątkowego we Francji,  fot. Balint Porneczi/Bloomberg

Zastraszanie imigrantów podczas stanu wyjątkowego we Francji, fot. Balint Porneczi/Bloombergźródło: Bloomberg

Francuska organizacja humanitarna obawia się, że stan wyjątkowy we Francji może posłużyć do walki z osobami przebywającymi tam bez prawa pobytów. Jako przykład podaje sytuację dwóch romskich rodzin. Ich mieszkania na południu Francji zostały poddane dokładnej rewizji przez policję i żandarmerię.

Reklama


Reklama


Według działaczy organizacji Edukacja bez Granic, chodziło o zastraszenie Romów, którzy nie mają dokumentów pozwalających im na pobyt we Francji. Jedna z rodzin nazajutrz po rewizji zniknęła bez śladu. Druga, pochodząca z Kosowa, ale wywodząca się z mieszkającej tam wcześniej ludności serbskiej, zajmuje mieszkanie w bloku na obrzeżach Grenoble i boi się ekstradycji. Cztery lata temu odmówiono jej prawa pobytu i azylu politycznego.

Teraz policja przeszukała twarde dyski w ich komputerach, a także tornistry dzieci idących do szkoły. Żandarmi chcieli się dowiedzieć, dlaczego matka przeszła z prawosławia na islam. Stan wyjątkowy we Francji został wprowadzony po zamachach z 13 listopada, w których życie straciło 130 osób.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Pan Murzyński - Filipiński(2016-01-13 00:03) Odpowiedz 20

    Wiem już dlaczego Francuzi nabrali wody w usta i nie wtórują Niemcom. Ogłaszanie Stanu Wyjątkowego, nie świadczy najlepiej o stanie demokracji w kraju. Nasz ulubieniec M.Schulz, odnosi się zapewne do sytuacji zawieszenia mechanizmów demokratycznych w tym przypadku, z "pełnym zrozumieniem i poparciem"

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama