statystyki

Ambasador Niemiec wezwany do MSZ na rozmowę z Waszczykowskim

10.01.2016, 13:40; Aktualizacja: 10.01.2016, 17:40

Ambasador Niemiec w Polsce został wezwany do MSZ na rozmowę z szefem polskiej dyplomacji Witoldem Waszczykowskim. Jak informuje biuro prasowe ministerstwa spraw zagranicznych, ambasador Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie Rolf Nikel został zaproszony w związku z antypolskimi wypowiedziami polityków niemieckich.

Reklama


Reklama


Rzecznik MSZ Artur Dmochowski w rozmowie z IAR podkreślał, że spotkanie ma na celu poprawę wizerunku naszego kraju." Minister Waszczykowski powie jakie mogą być konsekwencje wypowiedzi niemieckich polityków, które szkodzą relacjom między oboma krajami." - tłumaczył rzecznik.

Niemieccy politycy zaczynają mówić o sankcjach gospodarczych wobec Polski. O takim rozwiązaniu wspomniał szef klubu parlamentarnego rządzącej Niemcami partii CDU Volker Kauder.

W rozmowie z tygodnikiem "Der Spiegel" Kauder powiedział, że gdy łamane są europejskie zasady, kraje Unii Europejskiej powinny mieć odwagę, aby sięgnąć po sankcje. Jak dodał, polski rząd musi wiedzieć, że w Europie nie można naruszać niektórych podstawowych wartości. Zdaniem Kaudera, to dobrze, że Komisja Europejska zamierza przyjrzeć się sytuacji w Warszawie.

Z kolei szef Parlamentu Europejskiej twierdzi, że "rządy PiS to demokracja w stylu Władimira Putina". W niedzielnym wydaniu "Frankfurter Allgemeine Zeitung" Martin Schulz mówił, że rząd w Warszawie "putinizuje" europejską politykę.


Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • KALIF(2016-01-10 16:18) Odpowiedz 90

    Tak trzymac Panie Ministrze. Ostanie wydarzenia potwierdzaja ze Polska jest w stanie byc Panstwem Silnym Moralnie , wiarygodnym Wnuki NAZISTÓW nie będą mnie uczyć demokracji" Może najwyższy czas, by wystawić im rachunek za II wojnę światową.

  • Leo(2016-01-10 14:33) Odpowiedz 80

    Nie tak dawno, to niemiecki ambasador wezwał by Ewę Kopacz na rozmowę.

  • windy_city(2016-01-10 14:10) Odpowiedz 24

    Myślę, że ze strachu ambasador niemiecki może nie dotrzeć na dywanik...

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama