statystyki

Szydło: Nie ugniemy się pod presją. Kultura chrześcijańska i społeczna nauka Kościoła powinny być realizowane

09.01.2016, 09:04; Aktualizacja: 09.01.2016, 09:05
Szydło, Radom, służba zdrowia

Premier Beata Szydłoźródło: PAP

Polska jest państwem, które broni wartości - podkreśla Beata Szydło. "My mówimy bardzo silnie: kultura chrześcijańska i społeczna nauka Kościoła powinny być realizowane i nie wstydzimy się tego" - mówi polska premier w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".

reklama


reklama


"Te ataki, które pojawiają się w mediach zagranicznych, szczególnie niemieckich to próba zmiękczenia Polski, pokazania, że tak jak poprzednicy powinniśmy się godzić na wszystko co się nam narzuca" - zauważa Beata Szydło.

Premier dodaje, że obecna Unia Europejska zaczyna być narzędziem do realizacji partykularnych interesów dla wybranych grup. Jej zdaniem, akceptacja tego doprowadziła do kompletnie bezkrytycznego przyjmowania tych warunków, które narzuca nam Unia.

"Podkreślam, chcemy być pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej. Jestem przekonana, że mamy Unii wiele do zaoferowania, ale nie możemy być w niej traktowani jako petent, bo jesteśmy dużym rynkiem, dużym państwem i warto się tego nie wstydzić i mówić głośno, że Polacy mają swoje oczekiwania" - mówi szefowa rządu.

Beata Szydło zauważa również, że warto mieć dobre relacje z Niemcami. Jak dodaje jednak, "muszą być one oparte na partnerstwie, a nie dominacji, którą nasz sąsiad próbuje czasem wywierać".

Szefowa rządu zapowiada, że jeszcze w styczniu minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski wygłosi expose w Sejmie i pokaże główne kierunki polskiej polityki zagranicznej.
Wywiad z premier polskiego rządu - w "Naszym Dzienniku".

reklama


Źródło:IAR

reklama

  • Ted(2016-01-09 09:33) Odpowiedz 5012

    Buduje się dyktaturę w symbiozie z Kościołem!

  • ALA52(2016-01-09 09:25) Odpowiedz 4812

    CO ZNACZY KULTURA CHRZECIJAŃSKA GAASZ PIRRDOŁY BO ZA PLECAMI MASZ SYNKA PRZYSZŁEGO KSIĘDZA - ZAPEWNE W TVP BĘDZIE OD RANA DO WIECZORA RÓŻANIEC I FILMY O BOGU I WASZE ZAJADŁE DYSKUJE O NICZYM UDAJESZ ŚWIĘTĄ MARIĘ -MAGDALENĘ HIPOKRYZJA I SZSTANIE KOŚCIOŁEM JAK CHUSTECZKĄ NA WIETRZE.

  • kajmir(2016-01-09 09:56) Odpowiedz 435

    Czekam z niecierpliwością aż polski kler zacznie wdrażać nauki płynące z ewangelii oraz tego co mówi Franciszek.

  • lilka72(2016-01-09 14:14) Odpowiedz 383

    Nie zapominajmy że w naszym kraju są też wyznawcy innych religii i ateiści.Dodam że coraz więcej młodych ludzi odchodzi od kościoła i takie teksty pani szydło i innych rządzących jest obrazą dla wszystkich tych którzy są daleko od kościoła

    Pokaż odpowiedzi (4)
  • windy_city(2016-01-09 10:22) Odpowiedz 377

    Znaczy się literalnie co? Zamkniesz mnie w kiciu bom ateista? I to do mnie mówi kobieta obwieszona błyskotkami jak z odpustu w Częstochowie!

  • Mmmmmm(2016-01-09 18:20) Odpowiedz 301

    Religia religia religia religia. Powinien być zakaz odnoszenia się do religii. To jest każdego indywidualna sprawa, wierzysz czy nie to twój biznes a nie innych. To jest kpina że politycy się do niej odnoszą, nie mają wgl poszanowania dla osób "nie chrześcijańskich" ! Gdyby religii nie było w szkołach, to kościół "nie zobaczył by " nawet połowy dzieciaków uczęszczających na religie bo już większość młodych rodziców ma wysrane. Kaczorki boją się bo coraz więcej jest osób nie wierzących lub po prostu mających to gdzieś i kogo będą mieli omamić? :) To co dzieje się w naszym państwie jest straszne. Problem sześciolatków no tak bo nasze dzieci są głupsze. Rozwiążmy TK bo po co ktoś może popsuć szyki tym u władzy. Problem medialny tu wgl szkoda słów. Na pewno ludzie zaczną płacić bez potrzeby radio i telewizje gdzie 90% obywateli ma kablówki satelity i tam wszystko opłaca. Ograniczmy internet. Wgl może zróbmy jak w Korei. A najbardziej śmieszne? Odstąpienie od unii dopiero wtedy zobaczymy jak będzie u nas gorzej niż po upadku Grecji. Miłego wieczoru!

  • nox(2016-01-09 16:16) Odpowiedz 262

    jakie expose może wygłosić Waszczykowski?? o cyklistach,o wegetarianinach i innych głupotach.Ten rząd a raczej bezrząd jest zbieraniną głupków,tępaków i nic nie mogącej broszki.

  • Poslanie ks. S.J. TISCHNERA do ... (2016-01-09 16:49) Odpowiedz 172

    " Religia jest dla ... MĄDRYCH. A jak KTOŚ jest głupi, nie powinien używać do tego RELIGII . Nie powinien RELIGIĄ zasłaniać swojej ... głupoty ."

  • Patrycja Rondo(2016-01-09 19:18) Odpowiedz 170

    Co to znaczy kultura kościoła? Gwałcenie ministrantów, bicie żon? Jeżdżenie najdroższymi samochodami, gdy powinno się żyć, jak Jezus, czyli raczej skromnie? To jest "kultura kościoła"?

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • Sprawiedliwosc podstawowym kanonem naszego zycia !(2016-01-09 10:18) Odpowiedz 142

    Przestrzegamy Panowie DEKALOG w zyciu osobistym i SPOLECZNYM ! ! ! Takie proste, prawda . Badzmy sprawiedliwi, nic wiecej .

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Leo(2016-01-09 10:05) Odpowiedz 1211

    @ALA52: Islamscy macanci jeszcze Ciebie nie dopadli?

  • Valdemort(2016-01-09 11:09) Odpowiedz 122

    dlaczego nie respektowane są zapisy konkordatu?

  • kamil(2016-01-09 18:45) Odpowiedz 72

    co za głupia cipa

  • grecs(2016-01-09 23:02) Odpowiedz 61

    Szylo wydaje sie ,ze jest zakonnica a nie premierem, sprawy koscielne w kmosciele a panstwowe w swieckim panstwie....juz dwie broszki...z biegiem czasu Szydlo bedzie wygladac jak rosyjscy zasluzeni z dziesiatkami odznaczen ...

  • wika(2016-01-09 22:15) Odpowiedz 60

    Religia to sprawa prywatna każdego człowieka i nie powinna interesować żadnego polityka a tym bardziej państwa. Kler natomiast powinien zacząć pouczanie od siebie i zacząć od naśladownictwa skromności papieża Franciszka oraz wdrażania jego nauk.

  • KALIF(2016-01-09 10:55) Odpowiedz 523

    CDN- głupka polskiego Dlatego zastanawiam się, jak daleko może zajść głupek polski, który zdołał już przyrównać PIS do Państwa Islamskiego? Co można jeszcze wymyśleć, aby jeszcze bardziej przestraszyć Polaków ? Oczywiście – im większa głupota, to tym większa groteska. Wywodzący się z Platformy Obywatelskiej głupek polski, który przyrównał rząd PIS-u do Państwa Islamskiego nawet nie zauważył, że strzelił swojej partii w kolano i przy okazji walnął w pysk całe polskie lewactwo i bojowniczki feminizmu na dodatek! Bo te właśnie środowiska najbardziej zabiegają o przyjęcie do Polski emigrantów islamskich, którzy ponoć uciekają przez Państwem Islamskim. Skoro Państwo Islamskie już mamy nad Wisłą, to jaki uciekinier zechce się tu osiedlić ? Zapewne z tej przyczyny słowa głupka polskiego o Państwie Islamskim nad Wisłą nie są rozpowszechniane przez media niemieckie, którym zależy na tym, by jak najwięcej islamskich imigrantów upchać w Polsce. Szczególnie teraz – po upojnej nocy sylwestrowej, która dała Niemcom przedsmak kalifatu, który będzie ostatnim akordem polityki multi-kulti Angeli Merkel. Angela oraz inne kobiety ( w tym feministki) mogą jednak liczyć na wiele praw, które im kalifat przyniesie (link).

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • antyklecha(2016-01-10 11:48) Odpowiedz 12

    Zmieńmy nazwę Polski na PiSIS lub Państwo PiSowskie

  • prawosławny(2016-01-10 05:40) Odpowiedz 12

    Wpisać przewodnią rolę E-pis-kopatu do konstytucji. To brzmi interesująco.

  • Suwerennypolskinarod(2016-01-09 20:25) Odpowiedz 15

    Polska jest suwerennym krajem a nie republika Uni Europejskiej Niech prostują ogorki i posprzataja swoje podworka ze smieci jakie tam rzadza. Nie wtykajcie palcy w Polskie drzwi bo jak się zamkna to paluszki będą bolec.

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • KALIF(2016-01-09 10:55) Odpowiedz 117

    CDN- głupka polskiego Dlatego zastanawiam się, jak daleko może zajść głupek polski, który zdołał już przyrównać PIS do Państwa Islamskiego? Co można jeszcze wymyśleć, aby jeszcze bardziej przestraszyć Polaków ? Oczywiście – im większa głupota, to tym większa groteska. Wywodzący się z Platformy Obywatelskiej głupek polski, który przyrównał rząd PIS-u do Państwa Islamskiego nawet nie zauważył, że strzelił swojej partii w kolano i przy okazji walnął w pysk całe polskie lewactwo i bojowniczki feminizmu na dodatek! Bo te właśnie środowiska najbardziej zabiegają o przyjęcie do Polski emigrantów islamskich, którzy ponoć uciekają przez Państwem Islamskim. Skoro Państwo Islamskie już mamy nad Wisłą, to jaki uciekinier zechce się tu osiedlić ? Zapewne z tej przyczyny słowa głupka polskiego o Państwie Islamskim nad Wisłą nie są rozpowszechniane przez media niemieckie, którym zależy na tym, by jak najwięcej islamskich imigrantów upchać w Polsce. Szczególnie teraz – po upojnej nocy sylwestrowej, która dała Niemcom przedsmak kalifatu, który będzie ostatnim akordem polityki multi-kulti Angeli Merkel. Angela oraz inne kobiety ( w tym feministki) mogą jednak liczyć na wiele praw, które im kalifat przyniesie (link).