statystyki

Beata Kempa nie przekroczyła uprawnień. Prokuratura umorzyła śledztwo ws. publikacji wyroku TK

07.01.2016, 15:02; Aktualizacja: 07.01.2016, 15:11
Beata Kempa

Beata Kempaźródło: PAP

Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła śledztwo w sprawie publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Śledczy podejrzewali, że premier i pracownicy Rządowego Centrum Legislacji niedopełnili swoich obowiązków i zaniechali niezwłocznego ogłoszenia wyroku Trybunału z 3 grudnia.

Reklama


Reklama


Ponadto śledztwo toczyło się w sprawie przekroczenia uprawnień przez szefową KPRM Beatę Kempę w związku z jej pismem do prezesa TK, kwestionującego ważność wyroku Trybunału.

Prokuratura uznała, że zachowanie Prezesa Rady Ministrów "nie zawierało znamion czynu zabronionego". Śledczy umorzyli również śledztwo w zakresie listu Beaty Kempy, gdyż - jak oświadczono - nie miało ono związku z procesem publikacji zapadłego wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Śledczy stwierdzili jednak, że orzeczenie TK było gotowe do publikacji już 4 grudnia, jednak wyrok ogłoszono w Dzienniku Ustaw 16 grudnia. W ocenie prokuratury, wyrok "nie był opublikowany z przyczyn leżących po stronie Prezes Rady Ministrów". Jednak - w związku z ogłoszeniem orzeczenia - odpadły przesłanki stanowiące znamiona przestępstwa, czyli przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków. 

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • Zgodnie z prawem i wlasnym SUMIENIEM! (2016-01-07 17:35) Odpowiedz 61

  Kolegium komisarzy czyli caly sklad KE 13 stycznia oraz debata w Parlamencie Europejskim 19 stycznia jast dowodem ze Polski Prezdent wraz z Premierem Polskiego Rzadu jest pod stala obserwacja, a donosy i pomowienia, przegranych w Wyborach dotychczas rzadzacych partii PO-PSL sa bezpodstawne . Szczesc Boze Prezydentowi Andrzejowi Dudzie oraz Rzadowi Beaty Szydlo.

 • duże dzieci(2016-01-07 19:17) Odpowiedz 40

  PO wystawia sobie opinię ludzi beznadziejnych, którzy nie potrafią przegrywać a jeszcze do tego donoszą na tych, co zgodnie z prawem demokracji, ich pokonali. Takie duże dzieci po prostu, bo politycy a już mężowie stanu z nich żadni.

 • W prokuraturze też niezbędne są(2016-01-07 16:23) Odpowiedz 42

  porządki. PO już nie rządzi, więc nadgorliwość peoska prokuratury jest nie na miejscu.

 • A iluż ekspertów ....(2016-01-08 20:25) Odpowiedz 00

  .... piało zupełnie inaczej ?!

 • I wszystko już jasne ...(2016-01-07 20:27) Odpowiedz 01

  Beata Kempa nie przekroczyła swoich uprawnienie wobec PRAWA POLSKI, bo nie przekroczyła ... uprawnień Prawa i Sprawiedliwości.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama