statystyki

Ekspert: Spotkanie Kaczyńskiego z Orbanem zacieśni relacje z Węgrami

06.01.2016, 16:12; Aktualizacja: 06.01.2016, 16:13
Jarosław Kaczyński

Ekspert uważa, że nieprzypadkowo po polskiej stronie głównym uczestnikiem spotkania jest premier Kaczyński, a nie premier Beata Szydłoźródło: ShutterStock

To spotkanie może zacieśnić chłodniejsze ostatnio stosunki polsko-węgierskie. Tak ekspert do spraw Węgier Dominik Hejj komentował w Polskim Radiu 24 prywatną wizytę premierę Viktora Orbana na południu Polski i spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim.

Reklama


Reklama


Zdaniem gościa Polskiego Radia 24, będą one okazją do nawiązania bliższych relacji. Tym bardziej, że łączy nas stanowisko w sprawie migrantów, a Polska - podobnie jak kiedyś Węgry - staje się "chłopcem do bicia" Unii Europejskiej. Dominik Hejj wskazuje, że w ostatnim czasie stosunki między premierem Orbanem a prezesem Kaczyńskim mogły się ochłodzić, bo planowane rok temu spotkanie między nimi w lutym w ostatniej chwili zostało odwołane w niejasnych okolicznościach.

Ekspert uważa, że nieprzypadkowo po polskiej stronie głównym uczestnikiem spotkania jest premier Kaczyński, a nie premier Beata Szydło. Węgrzy zdają sobie bowiem sprawę, ze to prezes PiS "trzyma ster władzy zarówno prezydenta Dudy, jak i premier Szydło", choć w pierwszych komunikatach tamtejsze media pisały, że uczestnikiem rozmów będzie też szefowa rządu.

Według "Tygodnika Podhalańskiego", Jarosław Kaczyński spotkał się z Viktorem Orbanem w jednym z pensjonatów w Niedzicy w województwie małopolskim. Następnie obaj udali się na miejscowy zamek.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • KALIF(2016-01-06 17:32) Odpowiedz 31

  CZEKAM KIEDY ZACZNĄ UJADAĆ RUSKIE KACAPY Przypomnę, iż jeszcze niedawno elektorat targowicy zapowiadał na forach, że jeśli Kaczyński dojdzie do władzy wypowie Rosji wojnę i sprowadzi na Polskę tragedię. Teraz targowica pisze, że Kaczyński wraz ze swoim zafascynowaniem Viktorem Orbanem, chce Polskę podporządkować dla Kremla.

 • ~Mark(2016-01-07 00:11) Odpowiedz 20

  "Ekspert" , który w Radio, jak w w TVP Info,zresztą podobnie cała lewacko-liberalna opozycja głosi,że to było spotkanie premiera z prezesem, a nie jak to twierdzi rzecznik rządu p. Witek: to było spotkanie liderów partii prawicowych, bo wówczas by krzyczano: bez protokołu? nieoficjalne wizyty? itd., Tak, wymiana doświadczeń. wsparcie wzajemne w UE i w ramach grupy wyszehradzkiej, która oszukała Kopacz, bo co i9nnego ustaliła w grupie, a co innego plotła w Brukseli, rozbijając jedność Wysehradu w sprawie uchodźców. Co jest najistotniejsze, media i "elity" kompletnie głupieją bo nie mają wiedzy co zamierza prawica w najbliższym starciu z UE i w ogóle w polityce zewnętrznej i wewnętrznej. Poparcie np. Węgier w UE w ewentualnej debacie i restrykacjach wobec RP może byc zablokowane np. przez Węgry i to wystarcza, aby utrzeć nosa Junkerowi i Schultzowi, bo musi być jednomyślność decyzyjna. Stąd straszenie Schetyny, Petru - my Wam pokażemy w UE sprowadzi się do pohukiwań, wrzasków i klops. A więc, żadnych ustępstw wobec UE w sprawie imigrantów ekonomicznych, a uchodźcy, gdy udowodnią,że są nimi. Konstytucja, ten lipny Trybunał lemingów należy potraktować tak, jak na to zasługuje. A hałasujące KOD-y lewactwa? Dlaczego Prokuratura nie podejmuje zatrzymania Lidera KOD_u, który nie płaci alimentów? Tysiące podobnych siedzi w pace i tam odpracowuje alimenty. Czas to szybko uczynić!

 • XXYYZZ(2016-01-06 17:54) Odpowiedz 11

  Czyli funkcja prezydenta i premiera jest symboliczna, relikt czasów minionych?

 • EU(2016-01-06 18:10) Odpowiedz 12

  Czyżby był to układ Kaczyński-Orban? Ponieważ Pani B. Szydło i Pan A.Duda to marionetki w rękach J.Kaczyńskiego.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama