statystyki

Niemiecka telewizja publiczna przeprasza za brak wiadomości o atakach w Kolonii

06.01.2016, 14:05
Kolonia po atakach na kobiety

ZDF w oświadczeniu stwierdziła, że brak bieżącej informacji był błędemźródło: PAP

ZDF przeprasza za brak wiadomości o atakach na kobiety, których dopuścić się miały grupy osób o "arabskim wyglądzie". Do masowych napaści o podłożu seksualnym i rabunków doszło w Kolonii i kilku innych miastach w noc sylwestrową.

Reklama


Reklama


Informacje o gangach, atakujących kobiety dopiero wczoraj zaczęły intensywniej przebijać się do głównych mediów. Początkowo również policja twierdziła, że nie doszło do żadnych incydentów.

ZDF w oświadczeniu stwierdziła, że brak bieżącej informacji był błędem. Wydawca programu informacyjnego w ZDF zdecydował o przełożeniu materiału o wydarzeniach do czasu przedstawienia oficjalnego stanowiska przez władze i policję w Kolonii.

"Była to jednoznacznie zła ocena sytuacji" - stwierdzono w oświadczeniu opublikowanym na profilu kanału w serwisie Facebook. Część organizacji i polityków oskarżała główne media o zastosowanie autocenzury w sprawie wydarzeń, bo uderzały one w proimigracyjną politykę rządu w Berlinie.

Prawdziwa skala noworocznych zajść została ujawniona dopiero po kilku dniach. Wczoraj liczba kobiet, które zgłosiły napaść zbliżyła się do setki.

Co najmniej jedna z napadniętych została zgwałcona. Według ofiar, grupy imigrantów otaczały je, napastowały seksualnie i okradały.

Szef niemieckiego MSW Thomas de Maiziere podkreślił, że w tej sprawie nie ma miejsca na spekulacje i zaznaczył, że władze muszą wyjaśnić, czy mają do czynienia ze sprawcami pochodzącymi z najnowszej fali migrantów czy żyjącymi tu długo.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • bmstnp(2016-01-06 14:47) Odpowiedz 380

  Brawo dla wszystkich obrońców praw człowieka! Dla popierających napływ do Europy "kultury" muzułmańskiej. Za chwilę krzycząc o wolności, różnorodności, wartościach europejskich i chrześcijańskim miłosierdziu zginiecie od przypadkowego ataku biednych uchodźców szukających schronienia przed jeszcze bardziej zagubionymi islamistami z ISIS. To jest właśnie zgnilizna wypaczonych pseudowartości europejskich. Nigdy nie popierałem PiS ale na wszelkie świętości - wolę być nazywany ksenofobem i nie mieć żadnych islamistów w sąsiedztwie niż być "europejczykiem", który boi się wyjść na rynek swojego miasta w obawie przed napaściami i atakami islamistów, którym nie podoba się nasza kultura ale jednocześnie podobają się im nasze zasiłki. Żadnych "uchodźców" islamskich w Polsce. Póki nie zaakceptują naszej kultury, tradycji, religii i języka. Polska ma być przyjazna dla przyjaznych gości ale nie dla bezczelnych, nietolerancyjnych cwaniaków. Niezależnie od religii. Nie popełniajmy błędu zachodnich krajów.

 • ironia(2016-01-06 15:03) Odpowiedz 270

  Jak widac w Niemczech pełna demokracja / wzor do naśladowania/ . Sąsiedzi powinni brac przyklad

 • Pan Murzyński - Filipiński(2016-01-06 16:36) Odpowiedz 230

  Myślę że przydała by się debata na forum K. E. na temat niezależności mediów niemieckich. To niemożliwe aby pluralistyczne, niezależne i wolne media czekały na oficjalny komunikat rządowy. Martin Schulz powinien jak najszybciej napiętnować Berlin

 • Leo(2016-01-06 15:46) Odpowiedz 210

  I taki załgany Niemiec ma czelnosć pouczać Polaków o roli publicznych środków masowego przekazu w budowie demokracji. Tfu!

 • "władze muszą wyjaśnić, czy mają do czynienia (2016-01-06 14:20) Odpowiedz 200

  ze sprawcami pochodzącymi z najnowszej fali migrantów czy żyjącymi tu długo". I jak już wyjaśnią, to ho ho, będzie się działo. Ordnung muss sein und mordy w kubeł. A poza tym ma być demokracja w Polsce.

 • POtriota(2016-01-06 16:05) Odpowiedz 160

  no tak, bo przecież niemieckie media są wolne od wpływów i demokratyczne, normalinie ideał, nie można kalać dobrego imienia imigrantów i lewackiej polityki

 • potrafią skutecznie przemilczeć(2016-01-06 14:34) Odpowiedz 121

  W maju 1945r nie takie rzeczy sie działy ale Dzielne Niemki potrafia wytrzymać wszystko dla dobra Niemiec.....

 • a(2016-01-06 15:58) Odpowiedz 121

  Na tym polega siła arabskich facetów. Okradają, gwałcą, niewolą swe kobiety. Większość z nich to żyjący z kobiet faceci, nie zdolni do uczciwej i rzetelnej pracy. Tylu ich tu przyjechało, przecież nie do pracy tylko dla socjalu ich kobiet. I w razie czego chętnie włączą się do wojny przeciwko Unii i USA. Nasi do nich podobni ale gwałt przynosi im ujmę no i sami potrafią pracować.

 • KALIF(2016-01-06 17:08) Odpowiedz 120

  Władze niemieckie wzywają Polskę do przestrzegania demokracji, a rząd federalny, władze (...) wywierały presje na media, aby nie publikować tej informacji (...) Pięć dni zajęło, aż niemieckie media poinformowały o tym co się stało.JAK DALEKA JEST POPRAWNOŚĆ POLITYCZNA W EUROPIE TO NALEŻY PRZYTOCZYĆ WYPOWIEDZ BURMISTRZ KOLONI która radziła kobietom, by zachowywały się w sposób, który nie prowokuje gwałcicieli. i zrzucanie winy za napaści na ofiary, a nie na sprawców

 • L enerve (2016-01-06 20:17) Odpowiedz 70

  Nie wolno pisać coś złego na temat imigrantów według pani A Merkel.!!!!! To są świecie. Le

 • Gabi(2016-01-06 19:36) Odpowiedz 60

  W mediach polskich chcą ustawiać co ma być mówione , straszą o zagrożeni demokracji , a swoich obywateli nie ostrzaegaja przed niebezpieczeństwem. Coś nie tak.

 • Demokracja(2016-01-06 20:12) Odpowiedz 60

  "Wydawca programu informacyjnego w ZDF zdecydował o przełożeniu materiału o wydarzeniach do czasu przedstawienia oficjalnego stanowiska przez władze i policję w Kolonii" Tak wygląda niemiecka demokracja w mediach.

 • dixi(2016-01-07 00:53) Odpowiedz 50

  I oni nas będą pouczać o wolności mediów? Dobry żart.

 • Dani (2016-01-06 19:53) Odpowiedz 40

  Przyjechały żeby zaplodnic europejskich kobiety bo Europa brakuje męskie facetów według A Merkel to jest to prawdziwy powód zapraszania imigrantów z Afryki!!!!

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • x(2016-01-07 07:53) Odpowiedz 30

  Gdyby telewizja niemiecka dała info o atakach to by był rasizm.

 • czytelnik(2016-01-07 09:50) Odpowiedz 10

  fajne wpisy na tym forum, tak jest tylko brać przykład z demokracji i mediów w Niemczech

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama