statystyki

Kierwiński z PO: Waszczykowski powinien uważać na to, co mówi w wywiadach

04.01.2016, 13:29

Minister Waszczykowski powinien uważać na to, co mówi w wywiadach. Tak poseł PO Marcin Kierwiński komentuje zamieszanie wokół słów szefa polskiej dyplomacji. Chodzi o kwestie związane ze świadczeniami socjalnymi dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii.

Reklama


Reklama


W zamian za poparcie w sprawie zmniejszenia zasiłków dla imigrantów, Polska miałaby uzyskać wsparcie Brytyjczyków dla zwiększenia wojsk NATO w Europie Środkowej. Takie informacje pojawiły się po wywiadzie, jakiego Witold Waszczykowski udzielił agencji Reutersa. Sam minister zapewnił rano w TVP Info, że nie ma zgody na zmniejszenie świadczeń socjalnych dla Polaków mieszkających na Wyspach.

Przede wszystkim minister powinien mieć świadomość, w jak wielu Polaków uderzą te kwestie - mówił dziennikarzom Kierwiński. Dodał, że podobnych propozycji nie powinno składać się w udzielanych mediom wywiadach. Zaznaczył, że o sprawach większej obecności wojsk NATO w naszym kraju powinno się rozmawiać kanałami dyplomatycznymi.

Marcin Kierwiński był też pytany o doprecyzowanie słów ministra Waszczykowskiego przez MSZ. W komunikacie prasowym resortu zaznaczono, że Witold Waszczykowski w wywiadzie dla Reutersa dwukrotnie podkreślał, iż Polska jest przeciwna jakiejkolwiek dyskryminacji w kwestii świadczeń dla rodaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Jeśli Wielka Brytania zdecydowałaby się na ograniczenie benefitów dla wszystkich mieszkańców, to my nie będziemy protestować, bo wtedy wszystkich traktuje się jednakowo - taką wypowiedź ministra cytuje w komunikacie resort spraw zagranicznych.

Jeżeli pan minister musi tłumaczyć się z wywiadów, to nie najlepiej świadczy o jego profesjonalizmie - komentuje Kierwiński. Jak powiedział dwa wywiady - dla Bilda i Reutersa - pokazują, że minister za bardzo zachwycił się swoją nową rolą.

W wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Bild" Witold Waszczykowski mówił, że nowe władze w Warszawie "chcą jedynie wyleczyć kraj z niektórych chorób". Podał przykład mediów, które - jego zdaniem - reprezentują lewicowy koncept polityczny, nie mając nic wspólnego z tradycyjnymi polskimi wartościami.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • sic(2016-01-04 14:52) Odpowiedz 20

  Kierwiński?! szkoda czasu na czytanie bredni które wygłasza...

 • przecież minister nie jest od wkładania palca ????(2016-01-04 13:40) Odpowiedz 20

  panie POśle kierwiński,napewno nie PO waszej myśli i stąd narzekanie.Uspokuj się pan w nowym roku i zamień pan sraczkę na KOD-y......

 • Chłopcze ...(2016-01-04 17:45) Odpowiedz 10

  ... nie wypada do starszego tak się odzywać !

 • KALIF(2016-01-04 13:51) Odpowiedz 10

  SYN PUŁKOWNIKA LWP

 • czytelniczka(2016-01-05 09:37) Odpowiedz 00

  Kierwiński niech lepiej zajmie się tym, co mówi jego guru Schetyna, bo to jest dopiero obciach

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama