statystyki

Rosja wzywa Polskę do zakończenia wojny z pomnikami

18.12.2015, 17:59

Rosja wezwała Polskę do zakończenia "wojny z pomnikami radzieckich żołnierzy”. Uchwałę w tej sprawie przyjęła Duma Państwowa. Deputowani domagają się, aby polskie władze odnalazły i ukarały wandali, a także odrestaurowały zniszczone monumenty.

Reklama


Reklama


Autorami projektu są: przewodniczący Dumy Siergiej Naryszkin oraz liderzy wszystkich frakcji parlamentarnych. "Wyrażamy głębokie oburzenie w związku z zbezczeszczeniem i zniszczeniem w Polsce miejsc pochówku, nagrobków i innych budowli upamiętniających radzieckich żołnierzy, którzy oddali swoje życie za wyzwolenie kraju spod faszystowskiej okupacji” - można przeczytać w dokumencie.

Rosyjscy deputowani kierują swój apel przede wszystkim do polskich posłów. "Dla naszego państwa, które za pokonanie faszyzmu zapłaciło kolosalnym wysiłkiem i milionami ludzkich istnień, tego typu działania są absolutnie nie do przyjęcia” - stwierdzają parlamentarzyści Dumy Państwowej. Przy tym zarzucają Polakom "zniekształcanie historii” i "umniejszanie wkładu narodu radzieckiego w rozgromieniu hitlerowskich Niemiec”.

Na koniec Duma Państwowa zapewnia, że dołoży wszelkich starań aby "rosyjsko - polskie stosunki opierały się wyłącznie na dążeniu do wszechstronnej współpracy”.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Kałmukom do naszych pomników(2015-12-18 21:42) Odpowiedz 00

    zasie! Postawiliśmy je i jak nam się zachce,. to je rozbieramy. Dumaki mają co innego na myśli, ale nie będę za friko podpowiadał co. Niech nadal się kompromitują.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama