statystyki

Koniec z otwartością. Niemcy będą odsyłać uchodźców na granicy

13.12.2015, 19:00

Minister spraw wewnętrznych Niemiec Thomas de Maizière nie wyklucza zawracania uchodźców na granicy. Jutro rozpoczyna się dwudniowy zjazd CDU ws. polityki azylowej. W wywiadzie dla "Welt am Sonntag" Thomas de Maizière powiedział, że zawracanie imigrantów i uchodźców na granicy jest możliwe w świetle niemieckiego prawa.

Reklama


Reklama


"Do tej pory nie zdecydowano się na takie rozwiązanie ze względów politycznych, ale Strefa Schengen nie może się utrzymać, jeśli nie funkcjonuje należycie ochrona zewnętrznych granic UE" - oświadczył szef niemieckiego MSW. Jak dodał, priorytetem jest obecnie zabezpieczenie zewnętrznych granic UE i rozmowy z Turcją ws. kryzysu migracyjnego.

"Gdyby jednak zaszła potrzeba wprowadzenia innych rozwiązań, to należałoby tak uczynić, bez wcześniejszego mówienia i wyjaśniania, na czym miałyby one polegać" - oświadczył minister de Maizière.

Jak mówił, możliwość zawracania uchodźców na granicy Niemiec rozważano już we wrześniu, kiedy z uwagi na dużą liczbę nowo przybyłych migrantów z Węgier i Austrii zdecydowano się przywrócić przejściowo kontrolę na południowej granicy Republiki Federalnej. "Potrzebne jest nam rozwiązanie, które będzie działało skutecznie i długofalowo" - powiedział minister.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Bert(2015-12-13 21:19) Odpowiedz 10

    Nie do wiary : tolerancyjne, światłe, praworządne Niemcy - "rasistami", "ksenofobami" i "zaściankowymi kato-nazistami" jak ich wschodni sąsiedzi ...

  • OOO !!!!platformo zaściankowa POstkomuny..........(2015-12-13 21:49) Odpowiedz 11

    jak wy teraz wyglądacie,jak cepy ze słomy/???a tak parliście na PIS.Od wkładania palcy niemiecki kał spływa wam PO rękach.....

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama