statystyki

Poseł PO: PiS jest ciągle w jakimś średniowieczu

14.07.2014, 09:52; Aktualizacja: 14.07.2014, 09:55
Adam Szejnfeld kpił z konwencji zjednoczeniowej prawicy PAP/Paweł Supernak

Adam Szejnfeld kpił z konwencji zjednoczeniowej prawicy PAP/Paweł Supernakźródło: PAP

Ryszard Czarnecki na antenie TVP Info przekonywał, że kongres zjednoczeniowy prawicy zorganizowany przez PiS został "dobrze przyjęty przez elektorat partii". - Już sporo osób udało się do tej współpracy zaprosić. Im więcej osób na tym statku, żeby wiosłować , tym lepiej. Statek będzie płynął do zwycięstwa. Kapitana mamy, to Jarosław Kaczyński - mówił Czarnecki. - Mamy XXI wiek i statki pływają z napędem atomowym, natomiast rzeczywistość PiS-owska pokazuje, że są oni ciągle w jakimś średniowieczu - replikował poseł PO Adam Szejnfeld.

Reklama


Reklama


Czarnecki mówił w TVP Info, że najważniejsze jest, iż inicjatywa PiS-u trafiła do wyborców tej partii. - O wynikach wyborów decydują właśnie wyborcy, często od nas mądrzejsi - dodał. Odnosząc się do Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina, którzy nie zdecydowali się na udział w kongresie Czarnecki stwierdził, że "to czas, kiedy trzeba porzucić trochę rozdęte ego i dla dobra kraju, dla dobra formacji centroprawicowej się zjednoczyć". - Oddzielmy grubą kreską przeszłość i te animozje. My zapraszamy na statek, który płynie do zwycięstwa. Im więcej marynarzy, tym większe szanse na zwycięstwo nad PO - dodał.

Z metafory użytej przez Czarneckiego zakpił Szejnfeld. - Mamy XXI wiek i w obecnym czasie statki pływają z napędem atomowym, a tutaj jest wzywanie do wioseł. No więc będą panowie i panie z prawicy wiosłować do następnej klęski - mówił. I wypomniał liderowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu, że "za co ten się nie zabierze, to zawsze kończy się klęską". - I nie mówię tylko o wyborach, bo siedmiokrotna przegrana to jest wynik, który chyba do Guinnessa można by wpisać, ale nawet takie inicjatywy, które powinny budować wokół PiS-u obóz przeciwny Platformie Obywatelskiej nie wychodzą - dodał mówiąc o kongresie zjednoczeniowym prawicy, który - w jego ocenie - był "zjednoczeniem partii i jednego polityka: Jacka Kurskiego". 

Reklama


Źródło:Media

Reklama

 • KALIF(2014-07-14 11:26) Odpowiedz 00

  Złote dziecko PO
  Biznesmen Piotr Wawrzynowicz, jeden z bohaterów afery podsłuchowej, to działacz PO i dobry kolega prominentnych polityków tej partii. Dziś firma, z którą jest związany, podpisuje umowy warte miliardy złotych. Ze spółkami, w których udział ma skarb państwa
  Dwa miesiące i 5 miliardów
  17 kwietnia 2014 r. – przedstawiciele konsorcjum Rafako SA Grupa PBG i Mostostalu Warszawa SA podpisali na terenie Elektrowni Jaworzno umowę na budowę nowych bloków dla Tauron Wytwarzanie SA. Jak informowała Polska Agencja Prasowa, umowa opiewała na kwotę 4,4 mld zł netto. PAP dodawał: „Rafako odpowiedzialne jest za wykonanie 99,99 proc. prac wymaganych umową oraz uprawnione do otrzymania wynagrodzenia odpowiadającego ww. udziałowi prac wymaganych umową”.
  Ja to w ogóle mam to w d... Gdybym miał jutro oddać swoje BMW, bo k... straciłem pracę, to jestem k... ********** zadowolony. Nareszcie se k... mini coopera kupię. Nigdy nie miałem mini coopera, a od dziecka marzyłem. Kupię se k... mini coopera za 60 dych używanego i ja będę tak samo szczęśliwy” – taką filozofię życiową wykładał w restauracji Sowa i Przyjaciele 35-letni Piotr Wawrzynowicz, nazywany niegdyś „złotym dzieckiem Platformy”. Jego rozmówcą był wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski (PO). W trakcie nagranej w styczniu 2014 r. dyskusji panowie rozprawiali o jakimś dokumencie; Gawłowski obiecywał m.in. jego „zdjęcie z porządku”. Kontekst rozmowy sugerował, że Wawrzynowicz przedstawiał ministrowi jakieś stanowisko. Procedury, które mężczyźni stosowali przy opuszczaniu restauracji, przypominały zaś sceny z filmów szpiegowskich. Wawrzynowicz nie chciał płacić kartą, aby nie zostawiać śladów, a z lokalu obaj rozmówcy wyszli osobno.

 • KPG(2014-07-14 19:55) Odpowiedz 00

  Za to pan poseł PO żyje XVIII wieku (oświecenie).

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama