statystyki

Rolnicy chcą blokować drogi przez ubój rytualny. Sawicki: To "pogrywanie" szantażem

28.06.2014, 10:33; Aktualizacja: 28.06.2014, 10:33
Zwierzęta

Zwierzętaźródło: ShutterStock

Sprawa jest zbyt poważna na "pogrywanie" szantażem - tak minister rolnictwa komentuje zapowiedź szefa rolniczego OPZZ. Sławomir Izdebski grozi, że jeśli w najbliższych tygodniach nie zostanie przywrócony ubój rytualny, to jesienią rolnicy znów będą blokowali drogi.

Reklama


Reklama


Marek Sawicki zapewnił w rozmowie z IAR, że administracja i przetwórcy podejmują stosowne działania. Wymienił wśród nich konsultacje z ambasadami państw arabskich oraz przygotowania do misji gospodarczej w Arabii Saudyjskiej, do której ma dojść na przełomie sierpnia i września. "To, czy pan Izdebski wyprowadzi stu, czy trzystu rolników na drogi, na nikim za granicą wrażenia nie zrobi" - powiedział minister rolnictwa.

Sawicki przestrzegł, że akcja związkowców może spotkać się z kontrakcją obrońców praw zwierząt, co tylko utrudni rozwiązanie problemu.

W czwartek Sejm miał głosować nad wnioskiem o odrzucenie projektu ustawy dopuszczającej ubój rytualny, ale posłowie zajmą się tą sprawą dopiero na następnym posiedzeniu. Podobny projekt rządowy posłowie odrzucili w lipcu ubiegłego roku.

Rolniczy związkowcy tłumaczą, że zablokowanie uboju rytualnego spowodowało olbrzymie straty u producentów bydła mięsnego. Przy uboju rytualnym cena żywca to 9 złotych za kilogram, a przy zwykłym - 6 złotych.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • czy to nie to samo?(2014-06-28 11:03) Odpowiedz 00

    Zamierzam otworzyc agencję płatnych morderców, już zatrudniłem około setkę osób. Jeśli mordowanie ludzi nie stanie się legalne w tym kraju pracę straci sto osób i sto rodzin będzie bez środków na utrzymanie. Jesienią zamierzamy zablokowac drogi jeśli w kodeksie karnym nadal będzie zapis penalizujacy morderstwa.

  • humer(2014-06-28 11:16) Odpowiedz 00

    OPZZ przyznaje się do rolników? Chyba bliskowschodnich. Żywiec po 6 - może wieprzowinę ma na myśli "związkowiec". Wołowina w polskich sklepach jest po 70 zł. Ma być droższa? A jest jej "na lekarstwo", niech semigórale sami się zajmą pasaniem krów u siebie i rzezaniem też. A jak nie, to wielbłądy niech szamają.

  • senior(2014-08-19 09:31) Odpowiedz 00

    Takim wsiowym cwaniakom zablokuję wyjazd z ich zabudowań. To nie jest skrzyżowanie, więc policja mandatu mi nie wsadzi. Poza tym oni mogą blokować drogi publiczne, a ja nie mogę zablokować dojazdu do drogi publicznej?! Gdzie w takim razie równość wobec prawa?!

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama