statystyki

Nowak podawał nieprawdę w pięciu kolejnych oświadczeniach majątkowych?

25.11.2013, 08:02; Aktualizacja: 25.11.2013, 08:16
Sławomir Nowak

Sławomir Nowakźródło: newspix.pl

Tygodnik "Wprost" dotarł do wniosku, jaki w sprawie uchylenia immunitetu Sławomirowi Nowakowi, złożył w Sejmie prokurator Ryszard Rogatko. Głównym zarzutem jest to, że były minister transportu miał podawać nieprawdę w pięciu kolejnych oświadczeniach majątkowych składanych między 2011 i 2013 r.

reklama


reklama


W uzasadnieniu wniosku prokurator powołuje się na zeznania samego Nowaka, jego małżonki oraz biznesmena Piotra Wawrzynowicza, który kupił politykowi zegarek Ulysse Nardin. 

Nowak miał otrzymać zegarek od żony na początku marca 2011 r., jako prezent na 35. urodziny. Problem w tym, że w marcu 2011 roku Nowak, wówczas minister w kancelarii prezydenta Komorowskiego, miał już prawie 37 lat.

Kolejna nieścisłość to data, kiedy minister dostał zegarek. Z zeznań złożonych w prokuraturze wynika, że otrzymał go 8 marca. Jednak na archiwalnych zdjęciach widać, że minister miał go na ręku już 2 i 3 marca.

We wniosku jest też humorystyczny wątek dotyczący wyceny luksusowego zegarka ministra - pisze "Wprost". Na podstawie opinii biegłego Henryka Jadowskiego prokuratura przyjęła, że wartość zegarka Nowaka na koniec 2012 roku wynosiła minimum 17 tysięcy złotych. We wniosku o uchylenie immunitetu polityka prokurator pisze: "Opinii biegłego Jana Bochenka nie wzięto pod uwagę przy ustalaniu stanu faktycznego, gdyż biegły ten przyjął błędne założenie, jakoby zegarek był kradziony".

reklama


Źródło:Media

reklama

  • taka jest prawda(2013-11-25 14:28) Odpowiedz 00

    nowak jest juz utopiony na zawsze...sama radość... o jednego złodzieja z PO mniej

  • taka jest prawda(2013-11-25 08:29) Odpowiedz 00

    Nowak ukazuje typową moralnośc członka PO

  • zniesmaczony(2013-11-25 08:51) Odpowiedz 00

    Taka to partia PO-demokratyczna -plakac sie chce takie dranstwo jak PO rzadzi krajem .

  • .....(2013-11-25 08:57) Odpowiedz 00

    Po prostu Nowak stosuje standardy PO , kłamstwo ,kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo ...

  • bb(2013-11-25 09:00) Odpowiedz 00

    Łapówkarz.

  • !!!!!!!!!!!(2013-11-25 17:26) Odpowiedz 00

    Novactwo i ryzizm trzeba wytępić!

  • k(2013-11-25 09:48) Odpowiedz 00

    Polska Republiką Kolesi - krajem wielkiej korupcji i bezkarnego kręcenia lodów.
    Polacy wiedzą, że każdy niemal przetarg jest ustawiony, że biorą – w urzędach, firmach – wszędzie tam, gdzie jest władza. Ale co z tego? Jesteśmy z tobą – mówi premier do siedzącego w pierwszych rzędach Sławomira Nowaka,BA były minister, poseł PO Sławomir Nowak otrzymujący owacje na konwencji PO, to policzek dla wszystkich przyzwoitych i wierzących jeszcze w sprawiedliwość obywateli.
    Obecna scena polityczna po ujawnieniu kolejnych szczegółów afery przetargowej, ale również tej jeszcze nie zbadanej stajni Augiasza w sferze budownictwa i drogownictwa powinna się zawalić z hukiem.

  • Logiczny(2013-11-25 10:04) Odpowiedz 00

    Członek PO? To nieporozumienie!
    Nie ruszać tej świętej krowy.
    Lepiej zabrać się za Hofmana, Kaczmarka.
    Oni są też w rządzie Tuska!!!

  • Koniec(2013-11-25 18:22) Odpowiedz 00

    Ciekawe , czy pójdzie siedzieć i będzie miał przepadek mienia w całości , jeśli nie to obywatele powinni wyciągnąć wnioski i sprawiedliwość wymierzać sami

  • haha(2013-11-25 11:36) Odpowiedz 00

    a czujecie ten dysonans u Tuska? Gada z mównicy o bezwzględejj walce z łąpówkarzami a zaraz później pozdrawia łapówkarza z PO i zyczy mu powodzenia...

  • To Młody człowiek......(2013-11-26 08:32) Odpowiedz 00

    Może nie zrozumiał tych ogólnikowych rubryk. Poza tym to upierdliwe i uwłaczające by tak upubliczniać swoje dane.

    Moim zdaniem całe społeczeństwo powinno składac takie oświadczenia - i powinien powstać Urząd ds. Oświadczeń Majątkowych. Instytut Oświadczeń Majątkowych. Izba Oświadczeń Majatkowych oraz reszta ...bardzo ważnych organów w tem jakże ważnym celu.

  • Znaczy się...(2013-11-25 12:54) Odpowiedz 00

    ...recydywa !

  • obywatel(2013-11-25 21:50) Odpowiedz 00

    to jest sitwa superzlodziei.POLACY obudzcie sie.

  • NIE(2013-11-25 22:37) Odpowiedz 00

    czy kupiłbyś od tego typa używany samochód?