statystyki

Zdjęcia ofiar katastrofy w Smoleńsku na rosyjskim blogu

16.10.2012, 17:07; Aktualizacja: 16.10.2012, 19:51
Katastrofa smoleńska: Szczątki prezydenckiego samolotu.

Katastrofa smoleńska: Szczątki prezydenckiego samolotu.źródło: newspix.pl

Jedna z rosyjskich stron internetowych opublikowała zdjęcia ofiar katastrofy w Smoleńsku. Zostały one zrobione na miejscu katastrofy, w kostnicy i przy trumnach. Widać na nich zmasakrowane ciała. Na fotografiach jest ciało między innymi prezydenta Kaczyńskiego - informuje Radio Zet.

Reklama


Reklama


Zdjęcia te, jako ilustrację do artykułu zamieścił bloger pochodzący z azjatyckiej części Rosji. Są bardzo drastyczne, robione z bliska. Osoba, która je robiła musiała być dopuszczona przez służby na miejsce katastrofy. Dwa ze zdjęć mają przedstawiać prezydenta Lecha Kaczyńskiego w trumnie i na stole sekcyjnym.

Zdjęcia mają być dowodem na to, że prezydencki tupolew rozbił się w wyniku zamachu.

Minister Spraw Zagranicznych zaapelował na Twitterze o niepublikowanie tych zdjęć.

- Z całą pewnością nie są to fotografie pochodzące z materiałów polskiego postępowania. Prokurator generalny jutro wystąpi do szefa komitetu śledczego Federacji Rosyjskiej Aleksandra Bastrykina o stanowisko, czy są to materiały pochodzące z rosyjskiego postępowania, a jeśli tak, to jakie zamierza podjąć w związku z tym kroki - mówi w rozmowie z portalem gazeta.pl rzecznik prokuratury generalnej Mateusz Martyniuk.

O sprawie została poinformowana prokuratura i ABW.

Reklama


Źródło:Media

Reklama

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama