statystyki

Politycy spamują interpelacjami. Rekordziści na odpowiedzi od ministerstw czekają nawet po pół roku

autor: Sylwia Czubkowska28.08.2017, 07:23; Aktualizacja: 28.08.2017, 07:54
Do składania interpelacji mają prawo wszyscy parlamentarzyści. „Regulamin wskazuje, że odpowiedź w formie pisemnej powinna zostać udzielona nie później niż w terminie 21 dni od otrzymania dokumentu.

Do składania interpelacji mają prawo wszyscy parlamentarzyści. „Regulamin wskazuje, że odpowiedź w formie pisemnej powinna zostać udzielona nie później niż w terminie 21 dni od otrzymania dokumentu.źródło: PAP
autor zdjęcia: Jacek Turczyk

Posłowie skarżą się na kulawy system przesyłania zapytań do rządu. Działa tak, że rekordziści na odpowiedzi od ministerstw czekają nawet po pół roku.

Do składania interpelacji mają prawo wszyscy parlamentarzyści. „Regulamin wskazuje, że odpowiedź w formie pisemnej powinna zostać udzielona nie później niż w terminie 21 dni od otrzymania dokumentu. W praktyce jednak przesyłanie interpelacji nie jest realizowane niezwłocznie, lecz trwa nawet kilkanaście dni, co znacząco wydłuża czas od złożenia dokumentu do otrzymania na niego odpowiedzi”.

Tak zaczyna się pismo wysłane przed kilkoma dniami przez posła PO Arkadiusza Marchewkę do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Parlamentarzysta wylicza, że dla 87 interpelacji i zapytań, które złożył w 2017 r., średni czas od momentu złożenia dokumentów do ich wysłania interpelowanym wyniósł 11 dni. Odpowiedzi od marszałka jeszcze nie dostał i ironizuje, że nie spodziewa się jej szybko, biorąc pod uwagę tempo odpowiadania na poselskie zapytania.


Pozostało jeszcze 80% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie