W badaniu exit poll różnica między kandydatami to 0,6 proc. Błąd oszacowania wynosi 2 pkt. procentowe. Szacowana frekwencja w wyborach według Ipsos sięgnęła 72,8 proc.

Kiedy poznamy wyniki late poll?

Badanie late poll ankieterzy Ipsos opracowują już po zamknięciu lokali wyborczych. Sondaż bazuje na oficjalnych wynikach z losowo wybranych obwodów głosowania. Według Ipsos sondażowe wyniki - zarówno exit poll, jak i late poll - mogą się różnić od oficjalnych o nie więcej niż 2 punkty proc.

Wyniki badania late poll poznamy około godziny 23:00.

Wyniki exit poll 2025

Zgodnie z wynikami exit poll, Trzaskowski zwyciężył w 10 województwach – w woj. zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, dolnośląskim, opolskim i śląskim. Nawrocki zaś - według sondażu - wygrał w 6 województwach – w woj. podlaskim, lubelskim, łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim.

Reakcje sztabów

"Zwyciężyliśmy, chociaż myślę, że do języka polskiego i języka polskiej polityki wejdzie sformułowanie na żyletki" - powiedział Trzaskowski po ogłoszeniu sondażowych wyników.

"Zwyciężymy i ocalimy Polskę, nie pozwolimy na to, aby domknęła się władza Donalda Tuska" - powiedział z kolei Nawrocki po ogłoszeniu sondażowych wyników.

Exit poll i late poll w poprzednich wyborach

W 2020 r. w II turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda zdobył 51,03 proc. głosów, uzyskując reelekcję. Kandydat KO Rafał Trzaskowski osiągnął wtedy wynik 48,97 proc. Różnica wyniosła 2,06 pkt proc. Na Dudę zagłosowało pięć lat temu 10 440 648 osób, zaś na Rafała Trzaskowskiego 10 018 263 osób. O zwycięstwie Dudy przesądziło 422 385 głosów. W ówczesnym sondażu exit poll po zamknięciu lokali wyborczych Duda miał 50,4 proc., a Trzaskowski 49,6 proc. Różnicę między kandydatatami szacowano więc na 0,8 pkt proc. Frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich w 2020 r. wyniosła - według PKW - 68,18 proc.

Pierwsze sondażowe wyniki, tzw. exit poll, niedzielnych wyborów prezydenckich zaprezentowano po godz. 21. Metodologia badania Ipsos obejmowała zrealizowanie ankiet w wylosowanych lokalach wyborczych. Podobnie jak przy poprzednich realizowanych przez Ipsos badaniach exit poll szacunkowe wyniki przekazano ogółem, a także w podziałach na płeć, wiek, wykształcenie, województwo, grupę zawodową i wielkość miejscowości.