„Panie Premierze, dość kłótni - do przodu” – napisał Szymon Hołownia. Jest to odpowiedź na wcześniejszą wypowiedź na tej samej platformie, zamieszczoną przez Donalda Tuska. Wygląda na to, że to dopiero początek większej, publicznej dyskusji na linii Tusk-Hołownia.

Zaczęła się od wpisu premiera. "Taktyczne głosowanie części zwolenników Koalicji Obywatelskiej na Trzecią Drogę pozwoliło nam odsunąć PiS od władzy. W tych wyborach jedynym kryterium będą nasze własne przekonania" – napisał Donald Tusk. Komentarz premiera z pewnością odnosi się do kwestii aborcji. Jak bowiem zadeklarował Tusk w środę, sprawa liberalizacji aborcji nie jest dla niego sprawą wyborczych kalkulacji, a wewnętrznego przekonania i "zrobi wszystko, by Hołownia i Kosiniak-Kamysz nie przeszkadzali".

W odpowiedzi na wpis premiera pojawiła się wypowiedź marszałka Sejmu.

Mieliśmy pokonać PiS raz na zawsze, nie na 100 dni. Polacy chcą od rządu efektów: reformy szpitali, lepszej szkoły i prostych podatków. To cel zapisany w 12 gwarancjach Trzeciej Drogi i Polski 2050. Panie Premierze, dość kłótni - do przodu – napisał Szymon Hołownia.

Bardzo szybko po publikacji wpisu, marszałek otrzymał pierwsze komentarze. "Polacy chcą aborcji do 12 tygodnia", "Polki chcą aborcji", "A co z prawami kobiet?" - czytamy w części z nich.