Szef MSWiA Jerzy Miller zapowiedział w czwartkowej rozmowie z PAP, że w najbliższym czasie ruszy serwis internetowy, w którym będzie można sprawdzać potencjalne zagrożenie powodziowe w regionach, które zostały zalane w 2010 roku.

W pracach nad tym projektem uczestniczyły Główny Urząd Geodezji i Kartografii oraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

"Po zeszłorocznej powodzi doszliśmy do przekonania, że wiedza społeczeństwa dotycząca tego, gdzie jest granica wysokości terenu, który może być zalany przez wodę przerywającą wały, jest zbyt mała. Chcemy stworzyć możliwość sprawdzenia tych informacji w internecie" - powiedział PAP Miller.

W czerwcu 2010 roku, po przejściu przez Polskę drugiej fali powodziowej, MSWiA informowało, że w 14 z 16 województw, zalanych zostało około 550 tys. hektarów w ponad 2,1 tys. miejscowościach. Miller informował wówczas, że rozpoczęto przetarg na wykonanie trójwymiarowej mapy województwa mazowieckiego, która pomoże w przyszłości na bardziej skuteczną niż dotychczas walkę z powodzią.

W czwartek szef MSWiA uczestniczył w Krynicy w panelach dyskusyjnych dotyczących bezpieczeństwa i kontroli granic oraz informatyzacji.