Posiedzenie Senatu rozpocznie się w poniedziałek o godz. 16 rozpatrzenia przepisów dotyczących walki z epidemią koronawirusa - poinformował w środę marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Przyśpieszamy posiedzenie jak to jest możliwe, jesteśmy otwarci na współpracę z rządzącymi - zaznaczył.

Grodzki na konferencji prasowej w Senacie wyraził nadzieję, że ustawa ws. COVID-19 zostanie przyjęta przez Sejm w środę wieczorem i następnego dnia "po stosownej obróbce legislacyjnej" trafi do Senatu.

Poinformował, że Senat, biorąc także pod uwagę prośby PSL, zajmie się ustawą wówczas na posiedzeniu w poniedziałek od godziny 16, czyli, jak stwierdził, najwcześniej jak to jest możliwe. Grodzki dodał, że we wtorek Senat zajmie się ustawą budżetową na rok 2020.

"Przyśpieszamy posiedzenie Senatu tak szybko jak to jest możliwe. Jesteśmy otwarci na współpracę z rządzącymi, ale oczekujemy rzetelnego, uczciwego podejścia również z drugiej strony" - oświadczył marszałek Senatu. Podkreślił, że senatorowie są w stanie "odłożyć politykę" i zająć się sprawą ponad podziałami.

Grodzki podkreślił, że zwracał się m.in. o zwiększenie liczby testów na COVID-19 czy zwołanie przez prezydenta Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Jak zauważył, opozycja proponowała wiele miesięcy temu przepisy podobne do tych, którymi zajmuje się Sejm. Zatem biorąc to pod uwagę, różnica jednego dnia w pracy Senatu, bo jeszcze o takie przyśpieszenie wnioskowało PiS, nie jest tak dotkliwa - dodał.