Zanim każda z 40-tu zakwalifikowanych firm otrzyma indywidualny plan, zawierający rekomendowane działania o charakterze naprawczym bądź rozwojowym, specjaliści przeprowadzą analizę aktualnej sytuacji przedsiębiorstwa. Po akceptacji opracowanych planów, rozpocznie się etap wdrożeń zalecanych w nich działań bezpośrednio w przedsiębiorstwach. Mogą to być usługi doradcze, szkoleniowe i o charakterze restrukturyzacyjnym (outplacement). Realizacja zalecanego pakietu pozwoli firmie na poprawę jej sytuacji finansowo-ekonomicznej i adaptację do zmieniających się warunków gospodarczych.

Prace nad planami rozwoju zostaną zakończone w III kwartale 2012 r.

Plan Rozwoju jest tym elementem pakietu usług, który wyznacza kierunek potencjalnych zmian oraz rozwoju przedsiębiorstwa - mówi Bożena Lublińska-Kasprzak, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Kolejna rekrutacja firm do projektu Instrument Szybkiego Reagowania rozpocznie się na początku września br. i trwać będzie minimum 30 dni.

Celem zaprojektowanego przez Polską Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przedsięwzięcia jest udzielenie na wczesnym etapie wsparcia tym przedsiębiorstwom, których sytuacja finansowo-ekonomiczna uległa pogorszeniu w wyniku spowolnienia gospodarczego.

W trakcie realizacji projektu Instrument Szybkiego Reagowania wsparcie uzyska łącznie ponad 4500 pracowników z 210 przedsiębiorstw, które posiadają siedziby na terenie Rzeczypospolitej Polskiej i nie spełniają definicji przedsiębiorcy zagrożonego.

Aplikacja firm do projektu jest możliwa wyłącznie poprzez dwuetapowy formularz on-line, zamieszczony w okresie naboru na stronie internetowej projektu www.isr.parp.gov.pl.

Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wykonawcą działań szkoleniowo-doradczych w projekcie jest firma WYG International.

Więcej informacji dotyczących projektu, warunków aplikacji oraz aktualną listę firm objętych wsparciem można uzyskać pod adresem www.isr.parp.gov.pl oraz pod numerem infolinii 801 700 052.