VIII Europejski Kongres Finansowy

VIII Europejski Kongres Finansowy przypada w roku szczególnym, w stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę i stulecie wielkich zmian na mapie politycznej Europy. Tegoroczny Kongres wejrzy w przeszłość, ale uczyni to głównie po to, by spojrzeć w przyszłość i zastanowić się, jak wnioski z doświadczeń ostatniego stulecia można wykorzystać dla budowania przyszłości gospodarki Polski i Europy.

psav zdjęcie główne

Spotkajmy się, by rozmawiać i szukać rozwiązań w tak ważnych obszarach jak:

•    Zrównoważony i społecznie odpowiedzialny rozwój gospodarczy
•    Innowacje i ich wpływ na modele biznesowe instytucji finansowych i ryzyko systemowe
•    Biznes i ryzyka na rynku bankowym
•    Rozwój rynku kapitałowego
•    Atrakcyjność i ryzyko inwestycyjne Polski  
•    Restrukturyzacja przedsiębiorstw i banków w kryzysie

Uczestnikami Europejskiego Kongresu Finansowego są przedstawiciele władz instytucji finansowych oraz przedsiębiorstw prywatnych i publicznych, decydenci kształtujący politykę gospodarczą, a także wybitni eksperci ze świata nauki i firm doradczych z Polski i zagranicy.

Najważniejszym wyróżnikiem Europejskiego Kongresu Finansowego jest dorobek merytoryczny  będący wynikiem tak obrad i debat prowadzonych podczas dorocznych spotkań kongresowych, jak i prac eksperckich podejmowanych w czasie pomiędzy spotkaniami w Sopocie. Dzięki zaangażowaniu ekspertów współpracujących z Europejskim Kongresem Finansowym:

•    wypracowano i przedstawiono interesariuszom 69 rekomendacji,
•    przekazano do Rady Stabilności Finansowej, Bazylejskiego Komitetu Nadzoru Bankowego, Komisji Europejskiej oraz Europejskich Urzędów Nadzoru (EBA, ESMA, EIOPA) i Europejskiego Banku Centralnego 26 stanowiska przedstawiających opinie ekspertów z polskiego rynku finansowego w międzynarodowych konsultacjach,
•    ukazało się 20 publikacji EKF, w których ponad 300 autorów opublikowało swoje opracowania.

SPOTKAJMY SIĘ W SOPOCIE 18-20 CZERWCA

Warto być z nami, dzielić się pomysłami i doświadczeniem, dyskutować i współtworzyć Rekomendacje EKF, które przedstawią konstruktywne propozycje rozwiązań problemów i wyzwań pojawiających się na drodze stabilnego i społecznie odpowiedzialnego rozwoju gospodarczego Polski i Europy.

Ze szczegółowym programem VIII Europejskiego Kongresu Finansowego i wydarzeń towarzszących mogą zapoznać się Państwo na stronie internetowej www.efcongress.com.

Źródło: Inne

Artykuł z dnia: 2018-05-24, ostatnia aktualizacja: 2018-05-24 09:54

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Infor Biznes Sp. z o.o.

Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Infor Biznes Sp. z o.o. lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.