Czy powinniśmy podziękować ambasador Mosbacher?

autor: Bartek Godusławski, Grzegorz Osiecki29.11.2018, 07:32; Aktualizacja: 29.11.2018, 08:18
Osiecki, Godusławski

Osiecki, Godusławskiźródło: DGP

Po co ambasador Georgette Mosbacher przyjechała do Polski? Żeby pilnować interesów administracji Stanów Zjednoczonych i amerykańskich firm. Oburzanie się na to, jakimi robi to metodami, nie ma większego sensu, bo rozliczana jest ze skuteczności, a nie dyplomatycznej formy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (20)

  • są pytania(2018-11-29 09:48) Zgłoś naruszenie 3517

    Po co ambasador Georgette Mosbacher przyjechała do Polski? Żeby pilnować interesów administracji Stanów Zjednoczonych i amerykańskich firm. Oburzanie się na to, jakimi robi to metodami, nie ma większego sensu, bo rozliczana jest ze skuteczności, a nie dyplomatycznej formy....... Zwłaszcza, gdy się jest namiestnikiem w takim kraju jak Polska. Na taką ostentacyjną bezczelność wobec Polski nie pozwalały sobie żadne państwa w okresie PRL.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Pismak(2018-11-29 12:12) Zgłoś naruszenie 2135

    Interes USA i Polski to przeciwdziałanie robieniu fake news o rzekomych neonazistach w Polsce. TVN Discovery niech trzyma się łowców krokodyli a nie skłóca dwa kraje.

    Odpowiedz
  • polakkatolik(2018-11-29 12:42) Zgłoś naruszenie 2845

    TVN pokazało prawdę o nazistach w Polsce i ich powiązaniu z piSSowskim nierządem - okupantem Polski. Słusznie pani ambasador Mosbacher upomniała o przestrzeganie standardów demokracji tego piSSowkiego matołka mieniącego się premierem. Cóż na razie mamy dyktaturę ciemniaków, ale Polska uwolni się od niej, i rozliczy tych tak zwanych płatnych pachołków piSSu - Rosji.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Polak głupi i po szkodzie(2018-11-29 14:22) Zgłoś naruszenie 296

    Jak świat światem ... chciałoby się powiedzieć. Od początków umów międzyplemiennych silniejszy słabszego wykorzystuje, a jeżeli ten słabszy ciągle się łasi nie pomny razów opisanych na pergaminie, tym mocniej musi swój tyłek przyuczyć do otrzymywania coraz silniejszych batów !! I na nic tu płacz, lament i pokłony niskie, tu potrzeba mądrych polityków a nie Misiewiczów & Macierewiczów.

    Odpowiedz
  • tr18(2018-11-29 16:28) Zgłoś naruszenie 2622

    Idiota Trump przysłał sobie podobną. Najwięcej zaszkodziła TVNowi. A ujawnienie listu to ze strony PiSu majstersztyk. teraz juz mało kto będzie widział TVN inaczej niż amerykańska tubę.

    Odpowiedz
  • janosik(2018-11-29 17:45) Zgłoś naruszenie 1510

    nie można posłuchać RWE/ radia wolna Europa/, to trzeba, należy popatrzeć na TVN. rydzyka wyciąć -szkoda prądu.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Arek(2018-11-29 20:00) Zgłoś naruszenie 1212

    Wynika jasno,że USA są państwem popierającym nazizm. Robili tak po dojściu takiego z wąsikiem w latach 30 tych ,robili tak po wojnie i robią tak do tej pory. Ja mieszkałem jakiś czas w USA i nie mam złudzeń co do intencji tego kraju.Będą traktować nas jak Meksyk czy Gwatemalę bo inaczej nie potrafią.

    Odpowiedz
  • Zbyszek23(2018-11-30 02:55) Zgłoś naruszenie 95

    Trzeba jej podziekowac i odeslac do ... domu. To Awierki Aristow rzadzil za PRL-u ale po cichu I malo kto o tym wiedzial.

    Odpowiedz
  • obserwator(2018-11-30 08:58) Zgłoś naruszenie 145

    jak najszybciej odesłać, przecież z niej żadna dyplomatka, tylko zumbi

    Odpowiedz
  • Koshemar(2018-11-30 21:05) Zgłoś naruszenie 21

    Podobno w 1939 r. prez. F.D.Roosevelt powiedział o nikaraguańskim dyktatorze Anastasio Somozie (po mamusi Garcia): "Maybe he is a son of a bitch, but hes OUR son of a bitch". Tłumaczenie chyba zbędne -- w razie czego telefon do Mosbacher, i to nie w kwestiach językowych, ale potwierdzenia, że chodziło o "their SOBs" :)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz