Ani przedstawiciele ZAiKS ani Archidiecezja Krakowska nie podają, jakie opłaty będzie musiała ponieść strona kościelna. Media mają otrzymać wspólny komunikat obu stron w tej sprawie.

"Porozumienie zostało zawarte, ustaliliśmy, że w najbliższym czasie wydamy wspólny komunikat" - powiedział we wtorek PAP dyrektor generalny ZAiKS Krzysztof Lewandowski. "Pracowaliśmy zgodnie z porozumieniem zawartym pod koniec lipca, ustalając przez ten okres wszystkie aspekty niezbędne do określenia kwot licencyjnych, które powinni zapłacić organizatorzy wydarzenia" – dodał.

Reprezentujący Archidiecezję Krakowską mec. Krzysztof Mazur powiedział PAP, że "nie ma żadnych kontrowersji". "Pracujemy nad treścią umów licencyjnych, które powinny być gotowe w ciągu 1-1,5 tygodnia. Czekamy na fakturę, którą zapłacimy w ciągu 14 dni i sprawa będzie zamknięta" - powiedział. Nie podał warunków porozumienia, zaznaczając, że ma ono charakter poufny.

"Musieliśmy ustalić, jakie obszary są tzw. dozwolonym użytkiem, jakie są związane z odpłatnością, ile osób było w danym miejscu, jakie utwory wykonano. To wszystko trwało, dlatego, że weryfikowaliśmy tytuły, twórców" – powiedział mec. Mazur.

Światowe Dni Młodzieży odbywały się w Krakowie i w Brzegach pod Wieliczką od 26 do 31 lipca. W wydarzeniach centralnych uczestniczyło od 200 tys. osób (otwarcie ŚDM) do 2,5-3 mln (msza św. posłania w Brzegach). Według informacji Komitetu Organizacyjnego ok. 100 tys. pielgrzymów mogło każdego dnia mogło brać udział w Festiwalu Młodych, trwającym od 26 do 29 lipca, w trakcie którego odbywały się koncerty, wystawy, spektakle i projekcje filmowe.