Na internetowych stronach stacji radiowych i telewizyjnych znaleźć można fragmenty filmów autora "Ziemi Obiecanej" i wycinek z dziennika telewizyjnego z 1981 r. zawiadamiający o zdobyciu Złotej Palmy na festiwalu w Cannes.

Według rozgłośni "RFI" Wajda był "jednym z największych reżyserów na świecie". Dziennik "Le Monde” pisze o twórcy, że "przez całe życie był artystą zaangażowanym i piewcą trudnej polskiej historii, której potrafił nadać uniwersalny wymiar" oraz przypomina, że jego film "Pokolenie" "zapoczątkował słyną polską szkołę filmową".

Stacje radiowe przypomniały, że film "Danton", z Gerardem Depardieu w roli tytułowej i Wojciechem Pszoniakiem grającym Robespierre’a, zrealizowany był we Francji. Podkreślają, że Wajda dwa razy z rzędu zdobył Cezara, francuski odpowiednik Oscara, za całokształt twórczości w 1982 roku i rok później za "Dantona".

Mieszkający na stałe we Francji reżyser Andrzej Wolski, autor nowego filmu dokumentalnego "Wajda – Lekcja Kina", zrealizowanego dla francusko-niemieckiej telewizji kulturalnej Arte, powiedział PAP, że "był zadziwiony żywotnością i siłą 90-letniego, schorowanego Andrzeja Wajdy". "Pracowaliśmy od dziewiątej do siedemnastej, z krótką przerwą na obiad. Myśmy byli zmęczeni, a on pytał, czy jeszcze coś kręcimy" - opowiadał.

Z Paryża Ludwik Lewin