Nie chcę Cię martwić, ale jesteś feministką

autor: Sylwia Czubkowska08.10.2016, 08:45
 "Czarny poniedziałek" w Warszawie

Wiadomości TVP, 3 października, czyli w dniu strajku, pokazały dwa materiały o kobiecych protestach. W pierwszym uczestniczki czarnego protestu były głośne, niosły przynajmniej częściowo wulgarne hasła i oczywiście były ubrane na czarno, a nawet miewały na czarno pomalowane usta PAP/Tomasz Gzellźródło: PAP
autor zdjęcia: Tomasz Gzell

„Trzeba zdawać sobie sprawę, komu się dawało”, „Gwałt jest dla kobiety tak stresujący, że nie da się zajść w ciążę”, „Opozycja sprowadzona do poziomu wulgarnych c...”. Oburzenie na panów, którzy wyrażali podobne zdanie na temat czarnego poniedziałku i protestów przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej, oczywiście się przetoczyło. I co? Nic

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (13)

  • facet(2016-10-10 17:33) Zgłoś naruszenie 10

    ciekawe że najwięcej do powiedzenia mają faceci na temat aborcji

    Odpowiedz
  • Jaś(2016-10-09 15:59) Zgłoś naruszenie 12

    Z feministek tyle jest pożytku jak ze psa ***** .

    Odpowiedz
  • feminista(2016-10-09 10:53) Zgłoś naruszenie 11

    Komentarz w punkt! Najlepsza opinia o kobietach i proteście jaki przeczytałem!

    Odpowiedz
  • Zax(2016-10-08 18:52) Zgłoś naruszenie 42

    No tak, jak protestujesz przeciw głupiemu prawu to musisz być femiestką, a jak uważasz ze lanie żony przez męża nie jest spoko to przy okazji automatycznie popierasz parytety i mówienie "pani ministro". Szczerze, gdyby oddać całą władzę w ręce feministek to ktos wierzy że zapanowałaby równość? Dążenie do równego traktowania to egalitaryznm i w tym feminizm przeszkadza, wszedzie wciskając "dla kobiet". Walka z przemocą - super, ale zaraz dopiszą "wobec kobiet", obniżony wiek emerytalny - super, ale "dla kobiet", walka z uprzedmiotowieniem wizerunku - czemu nie, ale zaraz tylko wizerunku kobiety. Czysty lobbing, który jeszcze innym kobietom śmie wypominać że się z nim nie zgadzają.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • piniusz(2016-10-08 14:23) Zgłoś naruszenie 34

    Dość dyktatury kobiet"-woła słusznie Joanna Izabela Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej

    Odpowiedz
  • Anna(2016-10-08 13:43) Zgłoś naruszenie 92

    Bardzo słuszny wydźwięk tego artykułu - nie ważne, czy uważasz się za feministkę, czy nie, jeśli domagasz się poszanowania siebie i swoich praw, jesteś nią. Zrozumiałam to wiele, wiele lat temu i chociaż nie chodzę na marsze i protesty, najpierw z braku czasu, obecnie przez stan zdrowia, to już od dawna głośno i wyraźnie we wszelkich dyskusjach mówię: jestem feministką. Bo normalna kobieta jest nią od urodzenia do śmierci, nawet jeśli sama nie zdaje sobie z tego sprawy. ;) ;)

    Odpowiedz
  • Dorota(2016-10-08 12:37) Zgłoś naruszenie 102

    Jestem kobietą.Nie jestem własnością mężczyzny.Lubię mężczyzn. Wkurzam się na całkowity zakaz aborcji,zakaz obrotu ziemią,ograniczenie zgromadzeń itd(jak pisze Pan Z) Chcę,abyśmy mogli decydować o sobie w jak największym stopniu.Ciekawe czy osoby,które wkurzają się na "Czarny protest" zrobiły cokolwiek w jakiejkolwiek sprawie. I nie martwię się ,iż jestem feministką:):)Bo po co.Jest tyle innych rzeczy do zrobienia.Przyjemniejszych niż martwienie się tymże właśnie

    Odpowiedz
  • z(2016-10-08 11:44) Zgłoś naruszenie 1013

    Tak się składa,że to towarzystwo protestowało w obronie rzekomej wolności. To ja się pytam gdzie to towarzystwo było na takich protestach kiedy przez ostatnie kilkanaście lat ograniczano stopniowo wolność gospodarczą, osobistą, społeczną,np. tylko wprowadzanie kas fiskalnych dla nawet dilów za 500 zł miesięcznie, masowa inwigilacja obywateli, ograniczenia zgromadzeń, zakaz obrotu ziemią rolną dla większości obywateli jak w XV wieku..., itp. itd. PS. Z tego wszystkiego wynika,że jedyną wolnością za którą będą protestować będą te wulgarnie kreujące się na ulicach osoby to wolność to zabijania płodów.

    Odpowiedz
  • longiude(2016-10-08 09:51) Zgłoś naruszenie 1714

    Nie rozumiem czepiania się "Wiadomości", przecież w każdym medium na zdjęciach z czarnych marszów dominowały agresywne kobiety z wulgarnymi hasłami na transparentach - widać taka formę protestu wybrały, w przeciwieństwie do tego białego marszu (?).

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • czytelnik(2016-10-08 09:25) Zgłoś naruszenie 1822

    feministki zrobiły więcej złego niż dobrego dla kobiet, stworzyły babochłopa

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz