Państwo dopłaci do 65% do składek na ubezpieczenia upraw dla rolników w PZUWarszawa, 03.10.2016 (ISBnews) - Rolnicy od października br. mogą ubezpieczyć uprawy ozime: zboże i rzepak, a państwo dopłaci do nich nawet do 65% składki, podał Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU). Dopłata ta jest realizowana w ramach limitu przyznanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Według PZU, producenci rolni sami decydują, od czego chcą ubezpieczyć swoje uprawy: mogą wybrać pojedyncze ryzyka lub cały ich pakiet.

"Dotowany 'Pakiet jesień' chroni w razie gradu, przymrozków wiosennych oraz ujemnych skutków przezimowania. Pakiet ten dla rzepaku ozimego występuje w dwóch wariantach: z limitem odpowiedzialności za ryzyko ujemnych skutków przezimowania do 17% lub do 25%. Pojedyncze ryzyko ujemnych skutków przezimowania w rzepaku można kupić tylko w wariancie odpowiedzialności do 17%. W ubezpieczeniu zbóż odpowiedzialność za ryzyko ujemnych skutków przezimowania wynosi zawsze 25%" - czytamy w komunikacie.

"Dajemy rolnikom możliwość zapłaty składki w ratach. Jest to dogodna i elastyczna forma, która nie rodzi żadnych dodatkowych opłat" - wskazała dyrektor biura zarządzania produktami w PZU Katarzyna Bem, cytowana w komunikacie.

PZU co roku ubezpiecza ok. 1,5 mln hektarów upraw, co stanowi ok. 50% udziału w rynku dotowanych ubezpieczeń rolnych w Polsce.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)