statystyki

Przez świnie będą zwalniać weterynarzy. Opozycja: PiS chce zatrudnić swoich ludzi

autor: Tomasz Żółciak28.09.2016, 07:54; Aktualizacja: 28.09.2016, 08:18
Choroba (niegroźna dla ludzi, lecz powodująca straty gospodarcze) rozprzestrzenia się na terenie Rosji, na Ukrainie, Litwie i Białorusi. W I połowie września prezydent Andrzej Duda podpisał specustawę w tej sprawie.

Choroba (niegroźna dla ludzi, lecz powodująca straty gospodarcze) rozprzestrzenia się na terenie Rosji, na Ukrainie, Litwie i Białorusi. W I połowie września prezydent Andrzej Duda podpisał specustawę w tej sprawie.źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Akio kon

Zmieniają się zasady obsadzania stanowisk powiatowych lekarzy weterynarii. Opozycja zarzuca, że PiS chce na nich zatrudnić swoich ludzi. Rząd dostosowuje przepisy, by skuteczniej zwalczać skutki wirusa ASF, który dotknął polską trzodę chlewną. Do wczoraj stwierdzono 22 ogniska tej choroby, z czego aż 19 tylko w tym roku.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Ponad 100 przypadków stwierdzono u dzików. Choroba (niegroźna dla ludzi, lecz powodująca straty gospodarcze) rozprzestrzenia się na terenie Rosji, na Ukrainie, Litwie i Białorusi. W I połowie września prezydent Andrzej Duda podpisał specustawę w tej sprawie. Przewiduje ona m.in. skup 100 tys. sztuk trzody z terenów zagrożonych wystąpieniem wirusa i przerobienie mięsa na konserwy (mają one docelowo trafiać do instytucji publicznych, mięso będzie zamawiane z pominięciem prawa zamówień publicznych).

Kolejne zmiany są w przygotowaniu, z reguły cieszą się poparciem opozycji. Ale nie zawsze. Podczas jednego z ostatnich posiedzeń sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi (na którym rozpatrywano rządowy projekt ustawy o zmianie niekto´rych ustaw w celu ułatwienia zwalczania choro´b zakaz´nych zwierząt) posłowie PiS niespodziewanie zgłosili poprawkę dotyczącą zasad zatrudniania powiatowych lekarzy weterynarii. Została przegłosowana. Podniósł się krzyk.


Pozostało jeszcze 61% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (4)

 • Ddemokracja czy totalitaryzm(2016-09-28 09:11) Zgłoś naruszenie 24

  Wolę ludzi PIS od waszej V kolumny Wystarczy mi 8 lat rządów "demokracji", ktora okazala się zakamuflowanym totalitaryzmem. Gdzie 85 % Polaków i miliony podpisów w sprawie obiecanego nie podnoszenia wielu emerytalnego wrzucono do kosza trąbiąc w TK o słabej ekonomii, a zaraz potem głoszono Zieloną Wyspę . Tatalitaryzm by się nie powstydził takich metod. O setkach afer a tle już nie wspomnę. PIS to jest najlepsze co moglo pracwitych i uczciwych Polaków spotkać. Żadnych HGW , Bolków i "Uriasza Heep".

  Odpowiedz
 • wjw(2016-09-28 11:59) Zgłoś naruszenie 00

  Jak to powiadał chyba J.Osęka: "Dobrze podłożona ****** jest najlepszym przyjacielem człowieka..."

  Odpowiedz
 • emerytka64(2016-09-28 13:54) Zgłoś naruszenie 00

  HA HA naj pierw niech PIS znajdzie weterynarzy co będą chcieli pracować w terenie a nie za biurkiem ,tych za biurkiem mamy od za....a, ale tych do czarnej roboty nie znajdziesz nawet za 5000 zł.

  Odpowiedz
 • wyborca(2016-09-28 20:16) Zgłoś naruszenie 00

  Jedna ****** przy korycie to 10 głosów w wyborach (żona, teściowie, rodzice, szwagrzy z rodzinami itp.). 500.000 koryt to 3.000.000 głosów...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie