Proces odbywał się w bazie w Giumri, ok. 90 km na północny zachód od stolicy Armenii, Erywania. Permiakow przyznał się do morderstw, ale odmówił złożenia szczegółowych zeznań.

Sąd uznał Permiakowa za winnego wtargnięcia 12 stycznia 2015 roku do domu armeńskiej rodziny w Giumri i zastrzelenia sześciu osób, w tym dwuletniego dziecka, z karabinu Kałasznikowa. Żołnierz śmiertelnie ranił też nożem sześciomiesięczne niemowlę, które zmarło w szpitalu.

Niedługo po popełnieniu zbrodni Permiakow został zatrzymany przez rosyjskich żołnierzy na granicy armeńsko-tureckiej. Na miejscu przestępstwa śledczy znaleźli wojskowe obuwie z imieniem i nazwiskiem sprawcy, a także skradziony z jednostki karabin AK-47.

Według rosyjskich mediów Permiakow, który ma cierpieć na zaburzenia psychiczne, będzie odbywać karę dożywotniego więzienia w Rosji. W sierpniu ubiegłego roku mężczyzna został już skazany na 10 lat więzienia za dezercję i kradzież broni.

Brutalne zamordowanie całej rodziny wywołało w ubiegłym roku falę protestów w Armenii. Kilka tysięcy obywateli tego kraju wzięło udział w demonstracjach w Giumri i Erywaniu. Protestujący żądali, by Permiakow był sądzony przed armeńskim, a nie rosyjskim sądem. (PAP)