statystyki

Krymskie gry wojenne. Rosja naciska coraz mocniej

autor: Michał Potocki16.08.2016, 07:30; Aktualizacja: 16.08.2016, 07:59
Krym

Rosjanie pokazali pięciominutowy skrót przesłuchania Panowa, na którym ten wymienia nazwiska kilku osób, które miały wchodzić w skład grupy dywersyjnej.źródło: ShutterStock
autor zdjęcia: YURI KOCHETKOV

Rosjanie przygotowują kompleksowy pakiet środków wymierzonych w Ukrainę w odwecie za przygotowywane rzekomo przez Kijów akcje dywersyjne.

Podczas ostatniego weekendu sytuacja wokół Krymu, związana z rosyjskimi oskarżeniami o szykowanie przez Kijów zamachów terrorystycznych na półwyspie, pozostawała napięta. Ukraińskie siły zbrojne są w stanie podwyższonej gotowości bojowej. Do Rosji pojechał szef niemieckiej dyplomacji.

W niedzielę dziennik „Wiedomosti” podał, powołując się na źródła w rosyjskim ministerstwie obrony, że „wariant z wyprowadzeniem silnego uderzenia zbrojnego wobec Ukrainy nie jest rozważany”. Z drugiej strony przedstawiciel samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej zasugerował, że „Moskwa może przestać powstrzymywać armię DRL od reakcji na nieprzerwane ostrzały artyleryjskie ze strony ukraińskich struktur siłowych”. A jako że siły zbrojne DRL znajdują się pod pełną kontrolą rosyjskich kuratorów, w Kijowie odczytano to jako zapowiedź eskalacji konfliktu. Ukraiński kontrwywiad ogłosił wczoraj, że DRL rozpoczęła mobilizację.

Jewhen Panow

Jewhen Panow

źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Pozostało jeszcze 70% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie