Nie tylko podwyżki dla rządu Szydło. PiS wprowadza wynagrodzenie dla żony prezydenta

19.07.2016, 09:33; Aktualizacja: 19.07.2016, 11:11
Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda

Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Dudaźródło: Newspix
autor zdjęcia: FOT.TEDINEWSPIX.PL

Nowe przepisy o zarobkach kluczowych osób w państwie zmieniają status pierwszej damy i przyznają jej wynagrodzenie - donosi "Rzeczpospolita".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (22)

  • No i fajnie ... (2016-07-19 10:04) Zgłoś naruszenie 122

    Emeryci, którzy dostali podwyżki ok. 10 zł brutto ... dadzą jeszcze DODATKOWĄ PREMIĘ Rządzącym, przy najbliższych wyborach za okres 4-letni lub 5-letni ... NIE ZAPOMNIMY O PREMII DODATKOWEJ. "Macie to jak banku" ...

    Odpowiedz
  • suweren(2016-07-19 10:08) Zgłoś naruszenie 71

    Co z wynagrodzeniem Prezydentowej Jaruzelskiej?

    Odpowiedz
  • hgg(2016-07-19 10:27) Zgłoś naruszenie 173

    czy nikt już nie pamięta, jak prezydent zapowiadał: "ojczyznę dojną racz nam wrócić Panie"?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Saturnin(2016-07-19 11:16) Zgłoś naruszenie 16

    Na równe traktowanie zasługują też żony byłych premierów, ministrów, wojewodów, starostów, burmistrzów i wójtów, które przy mężu godnie reprezentują i poświęcają swój cenny czas.

    Odpowiedz
  • EWA(2016-07-19 11:18) Zgłoś naruszenie 141

    Ja dostałam 6 zł waloryzacji emerytury! Słownie sześć złotych!!!!!!! Gdzie wyższa kwota wolna od podatku? Gdzie wasze obietnice? Wyłudziliście głosy naiwniaków i macie ich gdzieś? Byle się dorwać do władzy? Dranie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ADA(2016-07-19 12:23) Zgłoś naruszenie 261

    Nie ma pieniędzy na emerytury, nie ma pieniędzy na służbę zdrowia, nie ma pieniędzy na zwykłych pracowników w budżecie i dla pielęgniarek dla nikogo nie ma pieniędzy. Ale za to są pieniądze na podwyżki dla rządu i to po kilka tysięcy.... znowu jesteśmy okradani, nic z tym nie robimy i dlatego tak jest. Może już czas zjednoczyć się i wyjść na ulicę tak jak bywało w przeszłości

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Matka ...(2016-07-19 13:26) Zgłoś naruszenie 30

    ... jest tylko jedna.

    Odpowiedz
  • A ty ...(2016-07-19 13:30) Zgłoś naruszenie 91

    ... zwykły palancie ryj po śmietnikach i głosuj, głosuj, głosuj ...

    Odpowiedz
  • Crazy(2016-07-19 13:55) Zgłoś naruszenie 191

    Przepraszam że to piszę ale to jest policzek w twarz dla całego Narodu od naszych polityków, HAŃBA!! 1. Padają argumenty, że przecież na zachodzie premierzy i parlamentarzyści zarabiają dużo dużo więcej, zgoda ale ludzie też zarabiają kilkakrotnie więcej ale o tym oczywiście sprytni politycy już nie mówią. Pomijają w swoich argumentach, że ogromna część społeczeństwa żyje z głodowych pensji mimo że jest wśród tych ludzi wielu świetnych i wykształconych specjalistów w różnych dziedzinach do tego głodowe emerytury za które w żaden sposób nie da się przeżyć. 2. Kolejny argument to że jeżeli chcemy dobrych specjalistów to trzeba dać solidne zarobić, przepraszam ja się zapytam a kim dla was są pielęgniarki, lekarze, nauczyciele i cała reszta społeczeństwa, bo idąc tokiem rozumowania polityków to są NIKIM, przypominam sytuację z Centrum Zdrowia Dziecka i wypowiedzi ministra zdrowia , kiedy 500 zł Brutto dla pielęgniarek za opiekę i ratowanie życia to zbyt dużo i jak one śmiały protestować a 3 tys. Netto podwyżki dla wszystkich posłów + ogromne podwyżki dla ministrów, premier i prezydenta są jak najbardziej ok. LUDZIE DLACZEGO MY NA TO POZWALAMY!! 3. Absurdalna pensja dla obecnej pierwszej damy i poprzednich z jakiej racji, owszem pierwsza dama powinna dostawać pensję ale maksymalnie średnią krajową i na pewno nie dożywotnio, a już totalnie nie zrozumiałym jest dlaczego pensję mają otrzymywać poprzedniczki przecież ponoć prawo nie działa wstecz, albo działa kiedy to pasuje politykom. Panie i Panowie to jest SKANDAL!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • fakt(2016-07-19 15:22) Zgłoś naruszenie 101

    A ludzie z 40 letnim stażem pracy,wypracowanym kapitałem pozostają bez żadnych środków do życia .Bez żadnego świadczenia .Na wszystko znajdą się pieniądz,a dla ludzi z takim stażem -śmietnik.Nikt ich nie zatrudni w wieku np.59+,najlepiej jak by przenieśli się 2 m.pod ziemie.Tak wygląda prawo i sprawiedliwość w Polsce,dramat.

    Odpowiedz
  • mARIUSZ pOLAK(2016-07-19 19:09) Zgłoś naruszenie 21

    Może Duda sama zechce utrzymywać swoich przeszczepów ???????????!!!!!!!! Bo nic nie mówiła Duda ,że jego baba ma kochanków , a córuś kilku ojców .Do roboty DARMOZJADZIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • Janek(2016-07-19 19:54) Zgłoś naruszenie 41

    Nie pozwólmy na to.... to jest nie tylko nieetyczne i niemoralne ale oburzające i haniebne.... wstyd, że PIS zaczyna działać tak jak PO.... wyszło szydło z worka, udają tak samo jak PO, że chodzi im o dobro narodu, POdczas gdy chodzi im o to by jak PO się nachapać... Nie pozwólmy na to!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • 41 letni szeregowy zapierdalacz(2016-07-19 21:20) Zgłoś naruszenie 40

    Panowie szlachta opamiętajcie cię ,skarbiec jest pusty

    Odpowiedz
  • Atlas(2016-07-20 04:34) Zgłoś naruszenie 11

    Emeryt,który dostawał w zeszłym roku 1000 zł emerytury,dostał 3 zł podwyżki.. :D

    Odpowiedz
  • Ajsa(2016-07-20 16:10) Zgłoś naruszenie 31

    Jeżeli to jest prawda, że rząd Beaty Szydło - w który tak wierzyłam i taką miałam nadzieję, że w końcu będziemy mieć lepiej - podnosi sobie wynagrodzenia o kilka tysięcy zł. w skali miesiąca, TO TO JEST SKANDAL !!!! KIM WY JESTEŚCIE??? A my, zwykli ludzie, nam się nic nie należy ... Dajcie nam normalnie, godziwie żyć! My nie chcemy pieniędzy za darmo. Chcemy pracować i otrzymywać normalne wynagrodzenie! Moje zarobki to 1930 zł netto! Proszę żyjcie za te pieniądze w naszym kraju. TO jest WEGETACJA A NIE ŻYCIE!!!! Urodziłam się w 1975 r.,wyszłam za mąż i urodziłam dwoje dzieci, jak tylko poszłam do pracy, od razu państwo zabrało nam świadczenie rodzinne na dzieci, a teraz kiedy rząd uchwalił ustawę 500 +, też nam się nic nie należy, bo dzieci moje są już pełnoletnie, córka ma 21 lat a syn 19 GDZIE SĄ MOJE PIENIĄDZE?????? CO Z TAKIMI RODZINAMI JAK MY?????? KTÓRE CAŁY CZAS SĄ OKRADANE I WYKORZYSTYWANE

    Odpowiedz
  • rys(2016-07-20 18:13) Zgłoś naruszenie 00

    Ale wybrali czas ludzie pogadaja poklna pozniej zapomna a kabza bedzie pelna

    Odpowiedz
  • biały(2016-07-20 20:11) Zgłoś naruszenie 00

    Do rys. Specjalnie wybrali taką chwilę, sezon urlopowy, sporo ludzi wyjechało i nie interesuje się, co się dzieje, no to hop po kasę. Nieźli cwaniacy.

    Odpowiedz
  • Henryk(2016-07-30 23:43) Zgłoś naruszenie 10

    Czym się różni górnik od hutnika, który zabrał 15% szkodliwego pań Wałęsa? Czy wszystkich górnicy, którzy pracują w kopalni, że się nadają w hucie pracować na piecach hutniczych lub na walcowni gdzie temperatura przekracza 50°C wszystko prawie się gotuje a powietrze faluje, ubranie po trzech, czterech dniach jest sztywne od potu i soli? Po szesnastu latach pracy musiałem iść na rentę od wypadku zakaz całkowitej pracy. Jak szedłem na rentę obliczył mnie ZUS na 152 procent średniej krajowej wtedy miałem niezłą rentę, ale przeszedłem paru prezydentów i każdy, co mógł to zabrał największy draniem był Wałęsa, bo zabrał mi 45 procent renty i to najgorsze, że z chłopa zrobili pana? Tak zrozumiał biednych ludzi, gdy sam był biedotą. Dzisiaj mam renty 900 zł i musze żyć biednie i prosić o pomoc innych a na leki brak. Nie mam nawet średniej krajowej tak jak obliczył mnie ZUS a obliczył tak jak pisałem na 152%. To jawnie jest pokazane jak rząd i ZUS okrada nas. A ZUS dba o swoją kieszeń i rozdaje pieniądze na lewo i prawo w ciągu trzech lat wydał 575 milionów na nagrody nie licząc premii i trzynastych pensji. Szef rady nadzorczej ZUS uważa jak była to jego prywatna firma a są jedynie daniną publiczno-prawną a nie jego własnością. A my emeryci i renciści głodujemy, bo mało mają pensji A rząd i sądy nic nie robią tylko bramki i ochronę, czego się boją ja są tak uczciwi. Na pewno jak będą wybory nie zrobią Polakom wody sodowej z mózgu tak jak przed każdymi wyborami. Teraz macie czas wykażcie się żeby nie za późno a jak będą wybory zaczniemy myśleć jak głosować i którą partie wybrać. A na głosowanie i wybory przyjdą wszyscy Polacy tak myślę. A decyzja mądra należy do was jak to zrobicie to wasza sprawa. Żegnam waszą partie PIS i nie życzę na wyborach powodzenia.

    Odpowiedz