ks. Piotr Supierz dodał, że przed kilku dniami zadzwonił do abp. Zimowskiego także papież emeryt Benedykt XVI.

Jak poinformował PAP we wtorek rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik, o modlitwę w intencji ciężko chorego abp. Zygmunta Zimowskiego prosili m.in. biskupi Kościoła radomskiego.

W przekazanym PAP komunikacie, biskupi Kościoła radomskiego napisali: "Stan zdrowia księdza arcybiskupa pogorszył się. (…) Bardzo prosimy czcigodnych księży, osoby życia konsekrowanego oraz was, drodzy siostry i bracia, o modlitwę w intencji ciężko chorego księdza arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego. Prosimy szczególnie o modlitwę różańcową w jego intencji".

Do tego apelu dołączył się także przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki, który zapewnił abp. Zygmunta Zimowskiego o duchowej łączności z nim Konferencji Episkopatu Polski i poprosił Kościół w Polsce o modlitwę w intencji przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Chorych i Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

Arcybiskup Zimowski ma 67 lat. W latach 2002-2007 był biskupem radomskim. W 2009 r. papież Benedykt XVI powołał go na przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Chorych i Duszpasterstwa Służby Zdrowia. (PAP)