28 czerwca 2016 r. - Trzej zamachowcy samobójcy, podejrzewani przez władze o przynależność do Państwa Islamskiego (IS), otworzyli ogień i wysadzili się w powietrze przed terminalem międzynarodowym lotniska im. Ataturka w Stambule oraz na pobliskim parkingu. Zginęło 36 osób, a blisko 150 zostało rannych.

22 marca 2016 r. - 16 osób zginęło w podwójnym zamachu samobójczym na brukselskim lotnisku Zaventem. Do przeprowadzenia ataku przyznało się IS. Krótko potem bomba eksplodowała w brukselskim metrze, zabijając kolejnych 16 osób.

28 grudnia 2015 r. - Co najmniej jedna osoba zginęła, a 13 zostało rannych w samobójczym ataku bombowym, dokonanym przy wejściu na międzynarodowe lotnisko w stolicy Afganistanu, Kabulu. Do zamachu przyznali się talibowie.

21 marca 2015 r. - Uzbrojony w maczetę mężczyzna zaatakował funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Transportu (TSA) na międzynarodowym lotnisku w Nowym Orleanie; napastnik został zastrzelony przez interweniujące służby. Władze podały później, że sprawca miał przy sobie torbę wypełnioną koktajlami Mołotowa. Jeden z zaatakowanych agentów bezpieczeństwa odniósł lekkie obrażenia.

3 lutego 2015 r. - Dwa ładunki wybuchowe rozbrojono na terenie międzynarodowego lotniska w stolicy Egiptu, Kairze. Jak poinformowały władze, jedna bomba została umieszczona w hali przylotów terminalu, z którego odlatywały samoloty popularnych linii EgyptAir, a druga w pobliżu policyjnego posterunku na lotniskowym parkingu. Nie było ofiar.

11 grudnia 2013 r. - Wyładowany materiałami wybuchowymi samochód eksplodował przy bramie lotniska w Kabulu, używanej przez siły NATO. Do ataku, w którym nikt nie ucierpiał, przyznali się talibowie.

20 lipca 2013 r. - Częściowo sparaliżowany mężczyzna zdetonował bombę na terenie międzynarodowego lotniska w Pekinie w nadziei, że wymusi w ten sposób na władzach wypłatę odszkodowania za rzekome pobicie przez funkcjonariuszy publicznych. Ranny został tylko sprawca.

18 lipca 2012 r. - Bomba wybuchła w autobusie przewożącym izraelskich turystów na terenie lotniska w Burgas na wschodzie Bułgarii. Zginęło pięciu turystów, bułgarski kierowca autobusu oraz sprawca; 35 osób zostało rannych. W 2014 r. szef bułgarskiego MSW powiedział, że jego zdaniem za atak odpowiada szyicki ruch Hezbollah.

27 lutego 2012 r. - Zamachowiec samobójca prowadzący samochód wypełniony materiałami wybuchowymi staranował bramę na drodze do lotniska w Dżalalabadzie na wschodzie Afganistanu, powodując śmierć dziewięciu osób. Talibowie oświadczyli później, że atak na lotnisko, obsługujące loty cywilne i wojskowe, to odwet za spalenie egzemplarzy Koranu w amerykańskiej bazie wojskowej w tym kraju.

24 stycznia 2011 r. - Zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze w strefie przylotów na międzynarodowym lotnisku Domodiedowo pod Moskwą, zabijając 37 osób i raniąc 180. Odpowiedzialność za zamach wzięli na siebie czeczeńscy rebelianci. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej poinformował później, że sprawcą ataku był 20-letni mieszkaniec jednej z republik Kaukazu Północnego.