statystyki

Wypadki drogowe w Polsce: Łódź wyjątkowo kolizyjna, Warszawa śmiercionośna

autor: Janusz K. Kowalski26.04.2016, 07:48; Aktualizacja: 26.04.2016, 08:53
W Warszawie, która jest pod względem liczby ludności ponad dwa razy większa niż Łódź, było w ubiegłym roku 913 wypadków

W Warszawie, która jest pod względem liczby ludności ponad dwa razy większa niż Łódź, było w ubiegłym roku 913 wypadkówźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Od kilku lat Łódź jest liderem wśród miast wojewódzkich pod względem liczby wypadków. W ubiegłym roku było ich tam 1713 – wynika z policyjnych statystyk. To w dużej mierze efekt trwających inwestycji drogowych, które bardzo skomplikowały ruch w mieście. Na drugim miejscu w tym niechlubnym rankingu jest Kraków, w którym w ubiegłym roku doszło do 1138 wypadków.

Statystycznie dochodzi tam co dzień do trzech zdarzeń drogowych, w których są ranni i ofiary śmiertelne. Powody to duży ruch tranzytowy i ogromna liczba turystów, w tym również zmotoryzowanych.

W Warszawie, która jest pod względem liczby ludności ponad dwa razy większa niż Łódź, było w ubiegłym roku 913 wypadków. Stolica jest jednak od lat najbardziej „zabójczym” miastem. W ubiegłym roku w wypadkach zginęły w niej 62 osoby, podczas gdy w Łodzi – 18, a w Krakowie – 15. To pokazuje, że choć w Warszawie jest stosunkowo mało wypadków, to jak już do nich dochodzi, konsekwencje są często tragiczne. Głównie dlatego że w stolicy jeździ się na ogół szybko.


Pozostało 34% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie