Duda o kryzysie w TK: Oczekuję, że prezes Rzepliński zakończy tę żenującą sytuację

02.02.2016, 21:12; Aktualizacja: 02.02.2016, 21:32
Andrzej Duda

Andrzej Dudaźródło: ShutterStock

Prezydent uważa, że opozycji nie zależy na kompromisie wokół Trybunału Konstytucyjnego. Andrzej Duda powiedział w programie "Dziś wieczorem" w TVP Info, że takie wrażenie można odnieść po tym, jak kluby opozycyjne odrzuciły propozycje rozwiązania problemu wyboru sędziów, przedstawione przez PiS i Kukiz'15.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (26)

  • Parobek szpryngeja wypił brudzia z prezydentem.(2016-02-02 21:21) Zgłoś naruszenie 1115

    TK ma funkcję pomocniczą! Nie podejmuje żadnych decyzji i nie ma żadnej egzekutywy. To co teraz robi ten Żyd, to zawłaszczenie! To kryminał! To spektakularna obraza konstytucji! Któraś z kolei.

    Odpowiedz
  • cc(2016-02-02 21:47) Zgłoś naruszenie 2815

    a Pan Panie Prezydencie - nie może zakończyć tej żenującej sytuacji - pierwszy krok - mianowanie 3 sędzów wybranych we wrześniu ?? To pan musi zrobić... chyba że ktoś Panu nie każe ??

    Odpowiedz
  • Greg(2016-02-02 21:58) Zgłoś naruszenie 2213

    Strażnik żyrandola?Czy zlamas konstytucji?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • POLSKO ... w czym żes TY ... i komu ZAWINIŁA ... ?(2016-02-02 21:59) Zgłoś naruszenie 2011

    "To byłaby anarchia" ... i przysłowie ludowe ... "Przyganiał KOCIOŁ ... garnkowi" Jak się nie da upokorzyć ... i zmienić KONSTYTYCJI , to przynajmniej upokorzyć ... Prezesa TK Na komentowanie dalszych ... MITÓW pro-PiS-owskich ... "SZKODA CZASU I ATŁASU". Tylko Polski i wizerunku Polski ... SZKODA.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2016-02-02 23:06) Zgłoś naruszenie 1316

    Ludzie już nie chcą płacić składki na ZUS. Stracili zaufanie do wszystkich instytucji Rządowych. Jest to efekt rządów 8 ostatnich lat POmyleńców i wykształciuchów z TK. Nikt nie jest głupi ani ślepy . wszyscy widzą jak roztrwoniono Ich składki. Trybunał udowodnił ,że nigdy nie będzie ostoją uczciwości ,sprawiedliwości społecznej i zwykłej ludzkiej przyzwoitości. ........Mamy raczej do czynienia z Mafią Oligarchów utrzymującymi swoje statusQwo niż z reprezentantami najwyższych wartości.Oni nie chcą iść na emerytury gdyż wobec obecnych profitow uważają że wówczas zyli by nędznie. .........To przez tych wykształciuchów Naród wie ,że wszystko w zależności od celów POlitycznych można ukraść ,zmarnotrawić i zniszczyć. Już nikt nikomu nie wierzy .....Organy Państwa na POkolenia straciły zaufanie społeczne . Nawet spracowanym bez ferii, bez wakacji, zatrudnionych od 15r życia pozwolili ukraść wiek emerytalny. ............Nawet Tycm z Nich co za Komuny i POstkomuny pracowali w soboty , w święta a także w tygodniu w czasie ponad ustawowym bez dni zamiennie wolnych zapewniając Im ciepło ,energie czy ratunek.. Nawet Tym z Nich co pracowali w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy POzwoli wstecznie okraść także jeżeli na dzień wstecznej zmiany Ustawy o emeryturach POdmostowych mieli więcej niż 15 lat pracy tylko dlatego ,ze byli młodsi wiekiem.. Na cóż więc ta banda wykształciuchów Trybunalskich zasłużyła? Co z art 12 ustawy POdmostowej która nie zalicza nadgodzin do stażu choć każdą absencje odlicza? .........Gdzie się to wykazuje na świadectwach pracy -dlaczego nie? Już nikt nie chce płacić składek ,już nikt nie chce ufać systemowi nadzorowanemu przez bandę oszustów ,każdy Kto może ucieka i to zostanie na pokolenia . Oni potrafią tylko niszczyć. .Jak by mimochodem na poparcie tych tez wypowiedział sie prof. Cezary Mech, były wiceminister finansów :......... Przejęcie 150 mld zł i wydłużenie wieku emerytalnego miało dewastujący wpływ na stabilność finansów publicznych, jak i efektywność mikroekonomiczną – uważa –........ Dodatkowo zostawiało ZUS z bilionowymi zobowiązaniami i zmieniało charakter składek z odłożonych oszczędności na daninę podatkową, powodując systemową ucieczkę przed oskładkowaniem i walkę grup o przywileje emerytalne, jak i „wyścig” państwa do podwyższania wieku" – dodaje ekonomista...................... - "Uważam, że taką decyzję, jak podwyższenie wieku emerytalnego, należy podejmować po konsultacjach społecznych, a nie z zaskoczenia jak w 2012 roku – mówi prof. Leokadia Oręziak z Katedry Finansów "Międzynarodowych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2016-02-02 23:09) Zgłoś naruszenie 108

    WYROK z dnia 29 maja 2012 r. Sygn. akt SK 17/09 W imieniu Rzeczypospolitej Polskiej Trybunał Konstytucyjny w składzie: […] Andrzej RZEPLIŃSKI – sprawozdawca […] [Z uzasadnienia]: „{…] III. 1.3. Trybunał Konstytucyjny przypomina, że kontrola konstytucyjności USTAW opiera się na założeniu RACJONALNOŚCI ustawodawcy . Do kompetencji ustawodawcy należy stanowienie prawa odpowiadającego założonym celom POLITYCZNYM i gospodarczym oraz PRZYJMOWANIE TAKICH ROZWIĄZAŃ PRAWNYCH, które jego zdaniem będą najlepiej służyły realizacji tych celów. […] nawet jeżeli można mieć wątpliwości, czy unormowanie to było najlepsze z możliwych (zob. wyrok z 3 listopada 1998 r............................................................................................................. Ludzie już nie chcą płacić składki na ZUS. Stracili zaufanie do wszystkich instytucji Rządowych. Jest to efekt rządów 8 ostatnich lat POmyleńców i wykształciuchów z TK. Nikt nie jest głupi ani ślepy . wszyscy widzą jak roztrwoniono Ich składki. Trybunał udowodnił ,że nigdy nie będzie ostoją uczciwości ,sprawiedliwości społecznej i zwykłej ludzkiej przyzwoitości. ........Mamy raczej do czynienia z Mafią Oligarchów utrzymującymi swoje statusQwo niż z reprezentantami najwyższych wartości.Oni nie chcą iść na emerytury gdyż wobec obecnych profitow uważają że wówczas zyli by nędznie. .........To przez tych wykształciuchów Naród wie ,że wszystko w zależności od celów POlitycznych można ukraść ,zmarnotrawić i zniszczyć. Już nikt nikomu nie wierzy .....Organy Państwa na POkolenia straciły zaufanie społeczne . Nawet spracowanym bez ferii, bez wakacji, zatrudnionych od 15r życia pozwolili ukraść wiek emerytalny. ............Nawet Tycm z Nich co za Komuny i POstkomuny pracowali w soboty , w święta a także w tygodniu w czasie ponad ustawowym bez dni zamiennie wolnych zapewniając Im ciepło ,energie czy ratunek.. Nawet Tym z Nich co pracowali w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy POzwoli wstecznie okraść także jeżeli na dzień wstecznej zmiany Ustawy o emeryturach POdmostowych mieli więcej niż 15 lat pracy tylko dlatego ,ze byli młodsi wiekiem.. Na cóż więc ta banda wykształciuchów Trybunalskich zasłużyła? Co z art 12 ustawy POdmostowej która nie zalicza nadgodzin do stażu choć każdą absencje odlicza? .........Gdzie się to wykazuje na świadectwach pracy -dlaczego nie? Już nikt nie chce płacić składek ,już nikt nie chce ufać systemowi nadzorowanemu przez bandę oszustów ,każdy Kto może ucieka i to zostanie na pokolenia . Oni potrafią tylko niszczyć. .Jak by mimochodem na poparcie tych tez wypowiedział sie prof. Cezary Mech, były wiceminister finansów :......... Przejęcie 150 mld zł i wydłużenie wieku emerytalnego miało dewastujący wpływ na stabilność finansów publicznych, jak i efektywność mikroekonomiczną – uważa –........ Dodatkowo zostawiało ZUS z bilionowymi zobowiązaniami i zmieniało charakter składek z odłożonych oszczędności na daninę podatkową, powodując systemową ucieczkę przed oskładkowaniem i walkę grup o przywileje emerytalne, jak i „wyścig” państwa do podwyższania wieku" – dodaje ekonomista...................... - "Uważam, że taką decyzję, jak podwyższenie wieku emerytalnego, należy podejmować po konsultacjach społecznych, a nie z zaskoczenia jak w 2012 roku – mówi prof. Leokadia Oręziak z Katedry Finansów "Międzynarodowych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Pobożne ... POSŁANIE (2016-02-02 23:36) Zgłoś naruszenie 169

    "KOŃCZ WAŚĆ I WSTYDU ... SOBIE OSZCZĘDŹ" ....

    Odpowiedz
  • Ale syfu peoskiego nalazło, tfuu..(2016-02-03 00:12) Zgłoś naruszenie 1514

    nic dziwnego, leminga ciągnie do szpryngeja.

    Odpowiedz
  • Żyddojczecajtungi(2016-02-03 00:27) Zgłoś naruszenie 47

    won z Polski!

    Odpowiedz
  • fisher(2016-02-03 06:25) Zgłoś naruszenie 136

    budyn, nabriles a teraz ktos ma za Ciebie sprzatac..? typowo pisowska hipokryzja. mam nadzieje ze TS Cie nie ominie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • tylko polska krew(2016-02-03 07:09) Zgłoś naruszenie 1113

    Duda już stracił drugą kadencję jako prezio, nie potrafi wywalić starych ramolów, nie nadaje się na Prezydenta, nie czuje polskiego bluesa, jest obcy, objeżdza Polskę jak Żyd po jarmarkach

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dziadek Franek(2016-02-03 07:53) Zgłoś naruszenie 1312

    TK staje się organem pasożytującym,na naszych finansach i to nie bagatelnych,ciężko zapracowanych przez wyborców. W końcu TK ma służyć suwerenowi a nie odwrotnie! -----------Skoro trybunał nie orzeka i nie może, to płacić sędziom tak zwane kiedyś postojowe, co łączy się z najniższym uposażeniem. No i oczywiście nieaktywność policzyć od daty niemożności orzekania.

    Odpowiedz
  • Ted(2016-02-03 09:58) Zgłoś naruszenie 135

    Duda czepia się Rzeplińskiego, a sam wywołał z PIS-em tę awanture. Prezydent złamał Konstytucję i nie wykonał orzeczenia TK niezaprzysięgając trzech sędziów wybranych zgodnie z Konstytucją. W przyszłości czeka Dude Trybunał Stanu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Prezydent odwraca kota ogonem(2016-02-03 10:44) Zgłoś naruszenie 92

    dlatego nasuwa się pytanie; po co w nocy przyjmowal slubowanie? Nie poczekal 24 godzin. A teraz obawia się o złamanie Konstytucji. Co za tupet. A co zrobi w marcu po opinii Komisji Weneckiej?

    Odpowiedz
  • jj(2016-02-04 19:10) Zgłoś naruszenie 21

    A ja oczekuję , że Pan wreszcie dorośnie do roli prezydenta

    Odpowiedz