Błaszczak: Prawdopodobnie powstanie komisja śledcza do spraw braku wpływów z podatku VAT

16.01.2016, 16:19; Aktualizacja: 16.01.2016, 17:04
Mariusz Błaszczak

Mariusz Błaszczakźródło: Newspix
autor zdjęcia: JAKUB NICIEJA

Prawdopodobnie będzie komisja śledcza do spraw braku wpływów z podatku VAT - poinformował minister spraw wewnętrznych i administracji, Mariusz Błaszczak. Między innymi o tej sprawie dyskutowano na dwudniowym, wyjazdowym spotkaniu klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR

Reklama

Komentarze (2)

  • KALIF(2016-01-16 18:32) Zgłoś naruszenie 00

    Pamiętajcie - jak pisał Gwiazdowski - jak się komuś buchnie sto złotych - to jest kradzież. Jak kilka milionów - to deufraudacja. A kilka miliardów - to już inżynieria finansowa! Od co najmniej ośmiu lat co rok rośnie kwota utraconych przez nasz kraj dochodów budżetowych z podatku VAT. Kwotę strat szacuje się na 36 mld zł w 2015 rok — podkreśla prof. Witold Modzelewski, Mówiąc najprościej: gdyby wyeliminować ów minimalny poziom strat w tym podatku, roczne dochody budżetu w 2015 r. przekroczyłyby z tego tytułu 150 mld zł, a będzie około 120 mld zł — wyjaśnia ekonomista i zadaje pytanie: Dlaczego przez tyle lat władza nie reagowała na to zjawisko, ignorując wszelkie sygnały, które wskazywały na to niebezpieczeństwo? Na to pytanie może odpowiedzieć tylko sejmowa komisja śledcza.

    Odpowiedz
  • Jakie instytucje ...(2016-01-16 18:47) Zgłoś naruszenie 10

    .... i komórki rządowe są odpowiedzialne za ściąganie podatku VAT ? ... kto nimi zarządza i jest za nie odpowiedzialny ? ... prawda, że proste ?!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie