Siemoniak rezygnuje z kandydowania na szefa PO. Schetyna przewodniczącym partii

31.12.2015, 09:36; Aktualizacja: 31.12.2015, 18:30
Tomasz Siemoniak (L) i Grzegorz Schetyna (P)

Warszawa, 31.12.2015. Tomasz Siemoniak i Grzegorz Schetyna podczas wspólnej konferencji prasowejźródło: PAP
autor zdjęcia: Jakub Kamiński

Tomasz Siemoniak rezygnuje z kandydowania na szefa Platformy Obywatelskiej. Zapowiedział to podczas wspólnej konferencji z Grzegorzem Schetyną, który pozostaje jedynym kandydatem na to stanowisko.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (13)

 • Idzie NOWe ... i nowe BAŁWANY (2015-12-31 18:42) Zgłoś naruszenie 10

  PIS i PO ... to ta sama "BANDA POLITYCZNA" (autor JKM) zrodzona na jednym styropianowym łożu. Czym się różnią wobec tego ... ?... PO robiła swoje ... "w białych rękawiczkach", natomiast PIS robi to samo, tyle ze jak ... BARBARZYŃCY pod osłoną nocy ... i bez żadnych ceregiel demokratycznych i.

  Odpowiedz
 • ferdek(2015-12-31 16:54) Zgłoś naruszenie 31

  No grzesiek , ja myślę , że ta nowa szczęka teraz na coś się przyda. Poczujesz jak smakuje klęska. A potem jeszcze te randki z Ziobrą. No no ciekawy rok idzie.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • No to Siemioniak(2015-12-31 15:08) Zgłoś naruszenie 32

  czas do więzienia !

  Odpowiedz
 • Tomasz(2015-12-31 15:04) Zgłoś naruszenie 42

  Grzegorz Schetyna powinien teraz podziękować Jarosławowi Kaczyńskiemu.

  Odpowiedz
 • natan(2015-12-31 12:12) Zgłoś naruszenie 52

  Panie Siemoniak skończyło się aferalne el dorado i trzeba troki zwijać !!! Takiego krytycznego stanu demokracji doprowadziło samo PO i PSL wraz z kolesiami , takiej ilości afer i przekrętów nie było nawet za komuny !!! Nawet nie wykonywaliście orzeczeń TK gdzie PO miała swoich kolesi sędziów z Rzeplińskim na czele !!!! A cisza była jak makiem zasiał żaden uczony tow. się nie odezwał wszyscy głowy w kubeł i Zoll , Piotrowski Lisy , Olejnik tvn24 , Michnik i Wybiórcza itp itd . gdzie Oni wszyscy byli jak PO łamało konstytucję ??? A teraz jak PIS robi porządek to wszystkie hieny z PO wyją !!!! Trzeba było w czerwcu tak wyć a nie teraz !!!! Hipokryci !!!

  Odpowiedz
 • obserwator(2015-12-31 12:07) Zgłoś naruszenie 62

  Szkoda pana, panie Siemoniak. Był pan tą lepszą i świeższą twarzą PO. Przyszło nowe -stare. Pan Schetyna znany jest z dużych umiejętności walki wewnętrznej zakulisowej i haratania w gałę. Pomagał też Ukraińcom wyzwolić Oświęcim. Czy odświeży on wizerunek PO, dzięki czemu stanie się ona bardziej wiarygodna? Wątpię.Natomiast ma on więcej bezczelności i powiązań koleżeńskich.Jeżeli to przeważyło, to gratuluję.

  Odpowiedz
 • To PO jest w stanie krytycznym, (2015-12-31 11:30) Zgłoś naruszenie 42

  dlatego siemoniaki i schetyny nie walczą o przywództwo tylko ratują ten sflaczały POnton, bo nawet takie nic jak .Nowoczesna ją zakasowało.

  Odpowiedz
 • z komitetu(2015-12-31 11:22) Zgłoś naruszenie 50

  jedność naszej partii zawsze byla najważniejsza

  Odpowiedz
 • krol(2015-12-31 11:15) Zgłoś naruszenie 00

  Czy prawdą jest, że do 1982 r. był sekretarzem POP na Uniwersytecie Warszawskim? I od kiedy był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej? Po drugie, jak się odnosi poseł wnioskodawca do wypowiedzi pana profesora z 2001 r., że on ma żal do władz komunistycznych z lat 1944-1950, że tylko dziesięciu Polaków zostało skazanych za tzw. mord w Jedwabnem, a powinno być skazanych przynajmniej stu? Na jakiej biografii, na jakiej historii, na jakich informacjach opiera taką dziwną opinię pan Rzepliński? I rzecz najważniejsza: otóż gdzieś na początku roku 1990 ówczesny pułkownik SB pan Pietruszka poprosił, żeby mógł się wyspowiadać przed prokuratorem krajowym. Spisano na tę okoliczność odpowiedni dokument w obecności pana Rzeplińskiego i nieżyjącego już pana Nowickiego. Pan płk Pietruszka pokazuje cały mechanizm zabójstwa księdza Jerzego Popiełuszki. Pan płk Pietruszka mówi, kto z MSW zlecił zamordowanie i zamordował Piotra Bartoszcze. To przesłuchanie było w obecności pana Rzeplińskiego. Co zrobił z tą informacją pan prof. Rzepliński? Następnie pan Rzepliński, słuchając wypowiedzi pana płk. Pietruszki, który mówił wprost, że generał Kiszczak kazał mu poddać się uwięzieniu, ponieważ on musi chronić pana gen. Jaruzelskiego i pana Kiszczaka. Pan Pietruszka zgodził się na więzienie, bo sąd był w tym momencie ustawiony i prokuratura ustawiona. I rzeczywiście taki wyrok, jaki ustawili przed rozprawą, dostał pan Pietruszka. Pan generał Kiszczak obiecał panu płk. Pietruszce stopień generała po wyjściu z więzienia. Myślę, że tę informację posiada pan prof. Rzepliński. Pan prof. Rzepliński pod tymi zeznaniami pana esbeka Pietruszki podpisał się i te dokumenty są w Ministerstwie Sprawiedliwości. Zetknąłem się z nimi w tym roku. To są dla mnie informacje szokujące, bo pan Pietruszka wprost pokazuje, kto zamordował i kto zlecił zabójstwo Piotra Bartoszcze, jak również w jaki sposób miał być zamordowany biskup Gulbinowicz i wiele innych osób w latach osiemdziesiątych. To są zeznania złożone w obecności pana prof. Rzeplińskiego. I pan prof. Rzepliński podpisuje się pod tym protokołem – podkreślam to.

  Odpowiedz
 • KALIF(2015-12-31 10:37) Zgłoś naruszenie 81

  Tow.Tomasz Siemoniak, były minister obrony narodowej ‒ odpowiedzialny za pogrzeb Jaruzelskeigo z asystą honorową Wojska Polskiego. Ci, którzy dziś na demonstracjach KOD krzyczą: „precz z komuną”, jakoś wtedy tego nie krzyczeli... „Rozsądna część opozycji” dogadała się z „rozsądnymi komunistami”, Okrągły Stół, bezkrwawe przemiany, role przydzielone: „Wy tu będziecie sobie rządzić, a my będziemy robić biznes, czasem wy nam dacie porządzić, a my wam damy zarobić. Wspólnie będziemy pasali to polskie katolskie bydło, które bez naszego światłego przywództwa w najlepszym razie popadłoby w analfabetyzm, a nie wiadomo czy by się zwyczajnie nie wyrżnęło” Wszyscy zadowoleni?

  Odpowiedz
 • jk(2015-12-31 10:28) Zgłoś naruszenie 56

  w nastepnych wyborach nie bedzie ani PO, ani PIS-u, wreszcie do glosu powinno dojsc nowe pokolenie, miejmy nadzieje madrzejsze

  Odpowiedz
 • Leo(2015-12-31 09:58) Zgłoś naruszenie 42

  Wreszcie zwyciężyła demokracja PO-wska.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie