"Andrzej Duda marionetka!". Marsz KOD pod Pałacem Prezydenckim

12.12.2015, 14:15; Aktualizacja: 12.12.2015, 16:11
Demonstracja KOD w Warszawie

Pod Pałacem Prezydenckim, który jest ostatnim punktem manifestacji padło wiele oskarżeń w stosunku do prezydenta Andrzeja Dudyźródło: PAP
autor zdjęcia: Rafał Guz

Tłum skandował także "Andrzej Duda oddaj dyplom". Demonstranci wyrażają swoje niezadowolenie z działań podejmowanych przez PiS. Zdaniem manifestujących partia rządząca dokonuje zamachu na demokrację.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (28)

  • grand(2015-12-12 20:19) Zgłoś naruszenie 3010

    PiS - owscy hejterzy i trolle !! Nie obrażajcie NORMALNYCH i porządnych Polaków- bo tak wam guru Jarkacz każe! Byłem dzisiaj na demonstracji- ponad 50 tys. porządnych ludzi, młodych i starych, przyszło demonstrować przywiązanie do Konstytucji i praworządności, domagało sie zaprzestania łamania Konstytucji- przez bandę oszalałych PiS-owców. Pomimo tego, że formalnie PiS ma przewagę w Parlamencie-NORMALNI ludzie OBRONIĄ Demokrację! Choćby w sposób podobny do ukraińskiego MAJDANU!!

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2015-12-12 16:02) Zgłoś naruszenie 2735

    .........I usłyszałem "kwik Świń odrywanych od koryta " a "Złoty Cielec TVNu -Peteru " kwiczał najmocniej. Jeżeli dla POlaka Polska to tylko ch..., d... i kamieni kupa, to czego oni tak bronią? Ch...? D...? Czy kupy kamieni? Jak okradali wstecznie z wieku emerytalnego spracowanych od 15r życia robotników to Im wolno było -to nie był zamach,jak okradali wstecznie tych co mieli wymagane lata w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy -to też było OK ,teraz jak zrobi zamach ale Im nie wyszedł to drą mordy , że to jest zamach na nich.

    Odpowiedz
  • Leo(2015-12-12 14:54) Zgłoś naruszenie 1926

    W demokratycznym kraju sprzedajne kur*y i geje również mają prawo do demonstracji.

    Odpowiedz
  • aaa(2015-12-12 15:35) Zgłoś naruszenie 1731

    Czy to prawda, że rozdawali darmowe bony do Tesco za przyjście ?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • yyy(2015-12-12 15:18) Zgłoś naruszenie 1627

    Jak ryje od koryta odrywają to urzędnicy z rodzinami umieją się zjednoczyć.

    Odpowiedz
  • To wrzask ...(2015-12-12 16:41) Zgłoś naruszenie 1621

    .... PełOwców i ich rodzin oderwanych od koryta.

    Odpowiedz
  • jza(2015-12-12 16:50) Zgłoś naruszenie 1619

    I usłyszałem "kwik Świń odrywanych od koryta " a "Złoty Cielec TVNu -Peteru " kwiczał najmocniej. Jak okradali wstecznie z wieku emerytalnego spracowanych od 15r życia robotników to Im wolno było -to nie był zamach,jak okradali wstecznie tych co mieli wymagane lata w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy -to też było OK ,teraz jak zrobi zamach ale Im nie wyszedł to drą mordy , że to jest zamach na nich

    Odpowiedz
  • deeeee(2015-12-12 15:06) Zgłoś naruszenie 1523

    demokracja polega na tym kto komu więcej zajebie, ci demonstrują bo ich odcinają od koryta z którego widocznie zagrabiali dla siebie, bo odkąd solidaruchy w latach 80 zaczęli rozpieprzać kraj to dalej się to ciągnie,TAKŻE BRAWO DUDA, nie pozwól aby ci co "nabrali się najwięcej" dalej byli przy korycie

    Odpowiedz
  • bolo(2015-12-12 15:33) Zgłoś naruszenie 1528

    A ja mam pytanie z innej serii: czy wlascicielem GazetyPrawnej jest Ringier Axel Springer - niemiecka spólka, która kontroluje 80% gazet w Polsce. To tlumaczyloby wasza linie - sluzba Berlinowi. A Berlin nie boi sie tak zadnej innej partii jak wlasnie PiS. Co na to armia lemingów?

    Odpowiedz
  • Krytyk oszustów(2015-12-12 19:34) Zgłoś naruszenie 131

    Hasło jak w tytule - niestety, ale odpowiada rzeczywistości. ( Szkoda, że wiekszość wpisów jest nie na temat, Obrażanie jest najgłupszą ze znanych większości czytelnków form "dyskusji".)

    Odpowiedz
  • Kmiecik (2015-12-12 19:01) Zgłoś naruszenie 1020

    Garstka oszołomów z flagami rozdawanymi przez organizatorów, którym marzy się powrót do zlodziejskiego systemu rządów jak przez ostatnie 8 lat !

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Waldi(2015-12-12 15:22) Zgłoś naruszenie 1029

    Ludzie! Wyjdzmy na ulica! W polsce konczy sie demokracja! Pisiory i katole robia z polski pośmiewisko. W Niemczech się mowi ze polska to nie kraj a ZACOFANA BANANENREPUBLIK !! Jerzy Gorzelik, przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska, o polsce i Śląsku: "Dać polsce Śląsk to tak, jak dać małpie zegarek. No i po 80 latach widać, że małpa zegarek zepsuła." A małpy to się trzyma w klatkach albo na łańcuchu! Jaki jest JEDYNY sukces polskiej gospodarki? Wyżebrane Niemieckie pieniądze z EU.. Był Majdan w Kijowie - czas na Śląski Majdan, polskie mohery raus ze Śląska! poloki to ta sama rasa co ruskie! to slurzonce, białe murzyni, polak to makumba dla pana Niemca! Mój Majster tak mówi polki to się nadają ino na P Putzfrauen albo Prostituirte -sprzątaczki albo prostytutki, a poloki ino na Penner - menele i racjo mo! najwienksze szczenscie dla polaczka to zbierac smieci u Niemieckiego Bauera potem kupic stary Niemiecki Volkswagen albo Audi, przyjechać nim Niemieckom Autobahnom i sie chwalic nim u innych polaczkow! Niech polaki oddadzą okupowano ziemia! Oberschlesien bleibt deutsch!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • MARIAN (2015-12-12 20:51) Zgłoś naruszenie 922

    TEGO SKURWYSYNA PETRU POWINNI GO ZA JAJA POWIESIC TO BANDYTA CHCE NA MIEJSCE NASZEGO PREZYDENTA A KONSTYTUCJA TO TYLKO PRETEKS .POLACY CO WY ROBICIE CZY WAM POLSKA SUWERENNA NIE POTRZEBNA ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Andrzej12378(2015-12-13 01:10) Zgłoś naruszenie 71

    Wg podobnej retoryki w 39roku jak uprawia teraz PIS Polska zaczęła działania zbrojne z III rzeszą rozpoczynając wojnę. Parlament do końca kadencji miał prawo działać w granicach prawa. Oczywiście że dali ciała i niezły pretekst (gdyby PIS sprawę z TK zakończyłaby inaczej) to by Po była winna. Jako ,że poprzednicy zawsze podporządkowywali się wyrokowi trybunału nawet jak był dla nich niekorzystny wina PISU jest o niebo większa. Nigdy nie głosowałem na PIS na PO, SLD PSL w ostateczności (wybór mniejszego zła). PIS po działaniach myślę i że bez pretekstu dążyłby do tego samego (prawo ma jak widać tylko w nazwie). Z czym się nawet nie kryje wystarczy posłuchać wypowiedzi członków. Kombinacje jak tylko się da aby wepchnąć się do TK. Panowie z PIS macie kilka lat by obsadzić TK "apolitycznymi sędziami". Tylko że sędziowie to też ludzie i muszą mieć poglądy. Oczywiście posada zobowiązuje ale to też ludzie. I myślę że dobrze iż sędziów TK nie można wymienić od razu ma to przeciwdziałać chyba takim ludziom jak w PIS. Mają mandat by swoją wizje świata wprowadzić w granicach konstytucji. Jak będą mieli 2/3 głosów to konstytucje będą mogli zmienić. W nowej prezes PIS będzie dzierżył władzę wykonawczą sądowniczą i ustawodawczą i oczywiście wymieniony będzie imiennie aby nie było pomyłki. Ale do tego czasu prawo obowiązuje wszystkich.

    Odpowiedz
  • Chochoł do ... JAŚKA (2015-12-12 21:19) Zgłoś naruszenie 60

    >> Małes Chamie ... złoty róg, Miałeś Chamie ... czapkę z piór, Czapkę wicher niesie, Róg huka po lesie, ostał ci się jeno sznur, OSTAŁ CI SIE JENO SZNUR << A jaki jest Jasiek... każdy widzi

    Odpowiedz
  • Przerazony(2015-12-12 23:50) Zgłoś naruszenie 412

    Ludzie lubią takie "spotkania towarzyskie"-pokrzyczą pójdą do domu nie wiedząc co tak Naprawdę znaczy demokracja Ta prawdziwa! Przykre,ze poniża sie człowieka,ktory naprawdę chce dobrze dla Polski Ci co zawinili czyli Platforma "obywatelska" podnosi krzyk Duda prosił zeby nic robili pod koniec swoich rządów,niestety... Tak wlasnie było przez 8 lat-ten kto łapał złodzieja był winny!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • DZIADEK -63 LATA -STAZ 48 LAT-16 WARUNKI SZKODLIWE(2016-01-28 12:00) Zgłoś naruszenie 00

    PETRU MY TEZ CIE ODWIEDZIMY GDZIE BYLESJAK TUSK ZATRZYMAL 850 TYSIECY EMERYTUR.GDZIE BYLES JAK EWSTRZYMANO EMERYTURY PRACA W SZKODLIWYCH WARUNKACH.PETRU I KJIOWSKI GDZIE BYLES JAK LUDZIE PRACOWALI ZA2,90ZL PO 11 GODZIN CODZIENNIE I BYLI PONIRZANI INISZCZENI PRZEZ PODWLADNYCH.GDZIE BYLES JAK RZODY PO i PSL OKRADALI POLAKOW.EMERYTOM 4 ZL A SOBIE PO 100 MILIONOW NA NAGRODY CO ROKU I ZYCIE ZA NASZE PRZEZ 8 LAT.GDZIE BYLES JAK LUDZI OKRADLI ZE SWIADCZENIA BYLO NA POCZOTKU 160% I OBNIZONO DO 80%.PODTYM PODPISALI SIE SLAWNI I BOGACI ZA NASZE;KOPACZ-KOMOROWSKI-NALECZ-CELINSKI-PISKORSKI-BOROWSKI-KALISZ-PIEKARSKA--PUSZKA PIECHOCINSKI.TO SO LUDZIE NARODU GLOSUJCIE NA NICH.GDZIE BYL KOD JAK KOMORNICY ZABIERALI ROLNIKOM I SPRZEDAWALI MASZYNY.GDZIE BYL KOD JAK MATKOM ZABIERANO DZIECI BO BYLY BIEDNE DO DOMOW DZIECKA.GDZIE BYL KOD JAK STARSZYCH WYRZUCANO NA BRUG A DOBYTEK NA SMIETNIK.GDZIE BYL KOD TK I UE JAK SPRZEDAWANO ZAKLADY PRACY A LUDZI WYRZUCANO NA BRUK I BEZ SRODKOW DO ZYCIA.TO TYLKO NAMIASTKA TEGO CO NAPISZEMY DO UE I DO CHELSINSKIEJ FUNDACJY PRAW CZLOWIEKA.GDZIE BYL KOD TK UE JAK SAMORZODY CZYLI PREZYDENCI BURMISTRZOWIE WUJTOWIE MIAST OPLYWAJO W LUKSUSACH A NARUD KLEPIE BIEDE TAK BYLO PRZEZ 8 LAT.PRZEKRETY-AFERA -HAZARDOWA-AMBER GOLD-TASMY PRAWDY-KUPOWANIE ZAKLADOW PRZEZ SWOICH ZA BEZCEN-OKRADANIE OGOLNIE NARODU PRZEZ BYLY RZOD I PERFIDNIE PRZEZ KOMOROWSKIEGO CI LUDZIE CHCO BRONIC DEMOKRACJY JAK OKRADALI SWOJ NARUD I WTEDY STEPIEN PYTAMY SIE GDZIE PAN BYL I ZA KIM STAL ALE NIE ZA BIEDNYMNI.WENECKA KOMISJA MUSI JESZCZE RAZ PRZYJECHAC.STEPIEN W RADJO STRASZYL KACZYNSKIM IWOJENKO KTURA MU SIE MARZY.DO TEGO DOPROWADZICIE ALE WYJDO W WIEKSZOSCI LUDZIE OKRADANI PRZEZ ELEKTRYKA ZLOMIARZA I PARTJE PO I PSL.NARUD TO NIE SMIEC A WY TAK GO TRAKTOWALISCIE.

    Odpowiedz