Organizatorem jest Komitet Obrony Demokracji, którego założyciel Mateusz Kijowski zapewnia, że nie będzie to akcja polityczna i odbędzie się "pod flagą Polską i Unii Europejskiej bez symboli partyjnych".

Mateusz Kijowski wyjaśnia, że jest to walka o wspólną sprawę, a nie partyjna gra. "Będziemy wspólnie szerokim ponadpartyjnym frontem bronić demokracji, wyrażać nasze niezadowolenie z tego, co się ostatnio dzieje z instytucjami demokratycznego państwa w Polsce"- wyjaśnia założyciel Komitetu Obrony Demokracji.

Demonstrację rozpocznie wystąpienie lidera KOD i zaproszonych polityków: Ryszarda Petru, Barbary Nowackiej, Sławomira Neumanna i Władysława Kosiniaka-Kamysza.

O 13:00 uczestnicy manifestacji wyruszą sprzed siedziby Trybunału Konstytucyjnego i przejdą przez: Aleję Szucha, Plac na Rozdrożu, Aleje Ujazdowskie. Na Wiejskiej zaplanowano wystąpienie Mateusza Kijowskiego oraz działacza dawnej opozycji komunistycznej Henryka Wujca. Później demonstranci przejdą przed Pałac Prezydencki i tam zakończą protest.

Podobne demonstracje odbędą się dziś w południe także w Lublinie, Bielsku-Białej, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie, a jutro - w Gdańsku.