Sejm zajmie się projektem PSL o emeryturze po 40 latach pracy

24.11.2015, 07:37; Aktualizacja: 19.12.2015, 12:51

Projekt PSL zakłada, że będzie można przejść na emeryturę, gdy mamy przepracowane 40 lat - liczone według okresów opłacania składek na ubezpieczenie społeczne, niezależnie od formy zatrudnienia. Oznacza to, że nie wliczałyby się do stażu okresy bezrobocia czy czas studiów.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (12)

  • Inspektor Pracy(2015-12-19 19:10) Zgłoś naruszenie 30

    Jak to jest ,że obecnie w Polsce każdy nie może wykupić dobrowolnie ubezpieczenia zdrowotnego KRUSU - ,że banda bogatych PSLowskich dzialaczy z calymi tabunami dziecek leczy się na koszt pozostałych obywateli gdy reszta biednych czesto ludzi musi płacić taka ciężką, kasę za to że żyją w ZUSie . A RPO na to patrzy i udaje że deszcz pada.!

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2015-11-25 13:58) Zgłoś naruszenie 30

    Po pierwszej turze Prezydenckiej napisałem do Rezydenta Komorowskiego oraz Wrzodaka , Wójca ,oraz Nałęcza jako jego doradców od Spolecznego Inspektora Pracy tekst rozpoczynający się tymi słowami:
    „ Reprezentuje robotników którzy często są zatrudnieni od 15 r życia (umowy o prace dla małoletnich -nie mieli wakacji ani ferii -Ich całe wolne to urlop pracowniczy – nie sądzę aby wiedział Pan , że takie umowy o prace kiedyś były powszechne ), i reprezentuje wielu takich co mają dodatkowo oprócz długiego stażu pracy nadpracowane nawet 1000 (dni - nie godzin ) w czasie ponad ustawowym bez dni zamiennie wolnych ( na blokach energetycznych także w święta -wigilie -sylwestry - na wszystkich zmianach -7dni w tygodniu -gdyż tak się pracowało za komuny i postkomuny na potrzeby energetyczne kraju)-- bez wykazywania tych nadgodzin na świadectwach pracy.-takie było i jest prawo pracy.. Gdy zasiadał Pan z rodziną do Wigilii ,Oni zamiast przebywać z rodzinami to dbali aby Pan miał ciepło ,gdy bawił się Pan w Sylwestra ,oni zapewniali energie ,Teraz muszą Oni pracować 52 lata aby nabyć emeryturę.

    ...i tydzień po tych moich mailach (dziwny zbieg dat) przed II turą Komor ogłosił- propaganda roztrabiła : „ Bronisław Komorowski nagle zmienia zdanie. Prezydent przychyla się do propozycji związków zawodowych i rozważa, żeby o emeryturze nie decydowało jedynie kryterium wieku. Prezydentowi chodzi przede wszystkim o sytuację osób, które bardzo wcześnie zaczęły pracować i regularnie odprowadzają składki. To zazwyczaj ludzie słabiej wykształceni, w tym pracownicy fizyczni. Po "reformie 67" będą pracować dłużej niż osoby lepiej wykształcone, które wchodzą na rynek pracy później - tłumaczyła na łamach "Rzeczpospolitej" Irena Wóycicka, prezydencki doradca. - W ich przypadku można rozważać wprowadzenie stażu 40 lat opłacania składek jako kryterium przejścia na emeryturę przed ukończeniem 67. roku życia.

    W innym miejscu piszą:"Jak podkreśliła, intencją Kancelarii Prezydenta jest znalezienie rozwiązania, które pozwoli osobom o długim stażu pracy, które zaczęły pracę np. w wieku 18 lat i cały czas pracowały, przejść na emeryturę nieco wcześniej. "Aby skorzystać z nowej emerytury, trzeba było rozpocząć pracę przed ukończeniem 20 lat"

    Tyle że PSL chce na tym ubić obecnie bezwstydnie Interes gdyz chce aby Ći co czesto pili ,cpali i udawali że pracowali na roli brali zaświadczenia iż niby Oni też od 15r zycia pracowali na roli!
    Tyle że czym innym jest pomoc u mamusi a czym innym praca pod okiem przełozonego w firmie.

    Odpowiedz
  • Grzegorz9890(2015-11-25 13:48) Zgłoś naruszenie 20

    40 lat pracy okresów składkowych i emerytura bez względu na wiek oraz odłożone składki na koncie emerytalnym. Tak jak ktoś jak 44 lata pracy 40 lat okresów składkowych odłożoną kasę na emeryturę , nie ma pracy renty nie dostaję pomimo choroby, brak środków do życia, powinien mieć możliwość skorzystać z takiej emerytury.
    Jak najbardziej POPIERAM.

    Odpowiedz
  • Nowy12321(2015-11-25 13:41) Zgłoś naruszenie 40

    Kiedy likwidacja emerytur dla uprzywilejowanych, oni nie maja kasy na kontach emerytalnych, lat pracy wieku emerytalnego i przechodzą na bardzo wysokie emerytury i pobierają je do końca życia przez około 40 lat. żadnego nawet bogatego państwa nie stać na taka rozrzutność naszych pieniędzy emerytalnych. CZAS NA LIKWIDACJĘ TYCH PRZYWILEJÓW OD 2016 ROKU BEZ ŻADNYCH 10 LETNICH KARENCJI.

    Odpowiedz
  • Andrzej879876(2015-11-25 13:38) Zgłoś naruszenie 10

    Propozycja PSL mi odpowiada ale jest jeden szkopuł budżet musi znowu dopłacać do emerytur rolniczych, przecież oni płacą minimalne stawki raz na kwartał tam kasy nie ma, powinni pracować do 65 roku życia jak nie maja składek na emeryturę, skończmy z dziadostwem emerytalnym. J a mam 44 lata pracy 40 lat składkowych nie mam renty nie mam pracy nie mam dochodów i nie mogę przejść na emeryturę, tu jest dziadostwo w emeryturach. Rolnik bez odłożonych składek 60/55 lat 30/25 okresy składkowe i nieskładkowe brak kasy na koncie emerytalnym pobierają emeryturę. Chamstwo i dziadostwo w emeryturach brak demokracji do potęgi.
    Znowu dopłaty do emerytur rolników a ja musze przepracować 52 lata dożyć do wieku 67 lat i dostane emeryturę, dziady PO i PSL tak sobie to wymyślili.

    Odpowiedz
  • Tete65(2015-11-25 11:43) Zgłoś naruszenie 30

    Mnie osobiście to by pasiło to 40 lat składowych - mam 45 lat pracy ogółem, a w maju 2015 kończę 65 lat życia. Jestem już spracowany i zmęczony i pracą i życiem, a więc czas oddać etat młodszym.

    Odpowiedz
  • może jaśniej szanowna redakcjo z tymi emeryturami.(2015-11-24 22:23) Zgłoś naruszenie 10

    po 40 latach składek.Kosiniak kłamał przez 5 lat w byłej koalicji i trzymali projekt OPZZ w zamrażarce sejmowej,to był projekt obywatelski który obecnie leży w komisji sejmowej i nikt o nim nie mówi.Zamknęli usta dwa DUDY,PIS,Szydło aby oszukać polskie bydło???Kosiniak szuka wyborców,niech działa a niedługo znajdzie...

    Odpowiedz
  • jan(2015-11-24 18:52) Zgłoś naruszenie 30

    Co za bzdury ? przecież stać nas na emerytury mundurowych po 15 latach. Taki agent Tomek 34l po 15 latach pracy otrzymała 4 tys złoty emerytury. Załóżmy że będzie ją pobierała do 80 roku życia w związku z tym przez 46lat tj 552mc pobierze ok 2 280 000zł a to znaczy, że przez 15 lat pracy jego pracodawca powinien co miesiąc wpłacać(odkładać) 12 266zł na jego emeryturę i to jest równość obywateli zgodnie Konstytucją Art. 32. Zasada równości obywatela wobec prawa.

    Odpowiedz
  • Krzysztof Kornatowicz(2015-11-24 18:15) Zgłoś naruszenie 10

    Emerytura to danina od państwa , wypłacana na godne życie ludziom w wieku poprodukcyjnym , kiedy nie są , z uwagi na swój wiek , zdolni zarobić na swój byt . Tymczasem emerytura stała się dla bardzo wielu osób , które zgotowały nam nasz nędzny los , w tej pożal się Boże „wolności” , sposobem na dożywotnie bogacenie się .

    Pytam – czy wieloletni ordynator szpitala , który dziesiątki lat obrastał w bogactwo na swojej posadzie , czy sędzia , wysoki rangą urzędnik , czy inny ” dożywotni ” polityk , którzy w czasie swojej pracy zgromadzili ogromne bogactwa , muszą dożywotnio otrzymywać dodatkowo wysokie emerytury ?! .

    PO CO IM DOŻYWOTNIO NAPYCHAĆ JUŻ DOSTATECZNIE NAPCHANE BANKNOTAMI KIESZENIE ?! Przecież wielu z nich to ludzie z układu , który doprowadził wielu z nas do nędznego bytu . Wielu z nich rabowało Polskę , przy każdej okazji . Są na to liczne dowody . Dlaczego ludziom z układu , z mafijnej polityczno-finansowej ośmiornicy wypłaca się fortunę na emeryturze , a człowiekowi , który z przyczyn losowych , bo musiał opiekować się rodzeństwem , po przedwczesnej stracie rodziców , czy kalectwie , czy bankructwie , spowodowanym monopolizacją obcymi marketami polskiego handlu i wyrugowaniem całej klasy średniej Polaków z obrotu gospodarczego , dlaczego tym zacnym ludziom proponuje się głodowe emerytury , aby się na starość , z rozpaczy , powiesili ?!!!

    To jest moralne , że tworzymy 35 -letnich emerytów , z resortów mundurowych ?!!! Że łajdak sędzia , czy inny prokurator , który służył PRL-owskiemu systemowi nękać ludzi , otrzymuje bardzo wysokie emerytury , a matka trójki dzieci ,która nie mogła z tego powodu wypracować lat stażu dostaje od zarozumiałego państwa emerytalny ochłap ?!!! Emerytury z wielu powodów , w tym społecznych i ekonomicznych , powinny być powszechne i prawie równe Nieco wyższe dla jednostek wybitnych i specjalnie zasłużonych dla ojczyzny , którym należy się jakieś społeczne uznanie .Niższe być może dla degeneratów , którzy żadną pracą się nigdy nie parali . Ale i im należy się danina wystarczająca na godny byt .

    System musi być tak przemyślany , żeby nie prowokował społeczeństwa do nieróbstwa .Tak też osobnikom zdegenerowanym , którzy przez całe życie pracy się nie imali , może powinno wypłacać się świadczenia w postaci bonów , z wyszczególnieniem na czynsz , prąd , kiełbasę , aby wszystkiego nie byli w stanie przepić ? Tu trzeba pomyśleć .

    EMERYTURA TO ŚWIADCZENIE NA STAROŚĆ DO ZABEZPIECZENIA BYTU OSOBOM STARSZYM , A NIE SPOSÓB NA BOGACENIE SIĘ ŁAJDAKÓW ! Dziś średnia emerytura w Polsce oscyluje w wysokości około 2200 zł miesięcznie . Gdyby każdemu Polakowi wypłacić po 2150 zł , a z pozostałych od każdego 50 zł dołożyć jednostkom wybitnym , mielibyśmy w Polsce kraj szczęśliwych , uśmiechniętych , bogatych emerytów . Komu to przeszkadza ?! Czytajcie Wyrugowani.pl i przekazujcie dalej Krzysztof Kornatowicz

    Odpowiedz
  • jestem z miasta to słychac(2015-11-24 14:29) Zgłoś naruszenie 50

    Pójdźmy dalej - dzieci ze wsi dostaną emeryturę z KRUSu z chwilą narodzin, przez sam fakt urodzenia się na wsi!! Paranoja!!!

    Odpowiedz
  • EWA(2015-11-24 10:34) Zgłoś naruszenie 20

    Tym sposobem powstanie w tym patologicznym państwie sytuacja (jeśli rząd P. Szydło wprowadzi po 500 zł na dziecko), że jako jedyne rolnicze dzieci od 16-tego roku życia będą dofinansowywane z pieniędzy podatników, a jednocześnie będzie im się liczył staż emerytalny !!!

    Taka patologia to tylko w Polsce!

    Rolnicze dzieciątka dostaną pieniądze jako dzieci, ale czy będą jednocześnie wnosiły składki emerytalne do KRUS?

    Bo, jeśli chodzi o "jentelegentów", to patologiczne państwo będzie ich karało za fanaberie polegające na wysyłaniu dzieciaków na studia, żeby ewentualny okres składkowy liczył się "jentelegenckim" bachorom jakieś 9 lat później - i słusznie, bo dekadencka "jentelegencja" nie jest nikomu potrzebna.

    Im głupszy i roszczeniowy obywatel - tym dla tej patologii lepiej.
    Podatnicy bez przywilejów muszą wiedzieć, że służą tylko do opłacania cudzych przywilejów.

    Odpowiedz
  • świadczenie przedemerytalne(2015-11-24 10:15) Zgłoś naruszenie 30

    Mam ponad 41 lat składkowych. Do wczesniejszej emerytury zabrakło mi 1 miesiąc pracy na koniec 98 r..Mam 19 lat pracy w szczególnych warunkach. Jestem na świadczeniu przedemerytalnym z powodu upadłości likwidacyjnej firmy. Dorobić mogę tylko 25 procent średniej krajowej gdy przy emeryturach i rentach można dorobic 70 pr. sr. kr.. Są grupy społeczne, które mają emerytury po 15 czy 30 latach i dorabiają. Demokracja powinna dążyć do sprawiedliwości społecznej! Czekamy na pozytywne głosowanie przez Parlament! Odwdzięczymy się przy następnych wyborach!

    Odpowiedz