Niemcy o zwycięstwie PiS: Polityczne trzęsienie ziemi w Polsce

26.10.2015, 10:14; Aktualizacja: 26.10.2015, 10:19

Samodzielne rządy Prawa i Sprawiedliwości mogą mocno zmienić Polskę - ocenia niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (4)

 • EWA(2015-10-26 13:07) Zgłoś naruszenie 00

  Niech się Niemcy zajmą nacjonalizmem na Ukrainie. Od nas WARA!

  Odpowiedz
 • KALIF(2015-10-26 12:01) Zgłoś naruszenie 00

  Dziennikarz publicznej niemieckiej TV: "Wkrótce przekonamy się, czy Polacy są naprawdę tak głupi i wybierają prawicę. Będą tego gorzko żałować"
  Odnosząc się jednak tylko i wyłącznie do polskich kontaktów z Niemcami i Rosją oraz nawiązując do naszej historii to chyba dla wszystkich jasne jest, że Niemcy i Rosja niemal od zawsze były wrogo nastawione do Polski, były razem z Austrią naszymi zaborcami, dokonały też - podpisując układ Ribbentrop-Mołotow - IV rozbioru naszego kraju. Te dwa kraje wspólnie napadły na Polskę we wrześniu 1939 roku. Rosja Sowiecka chciała w 1920 roku pozbawić możliwości istnienia odrodzonej po zaborach naszej Ojczyzny, którą nazywała "bękartem Traktatu Wersalskiego". Dzisiaj też ma skłonności wielkomocarstwowe, podobnie zresztą jak Niemcy cały czas są wyrazicielem niechlubnej idei Mitteleuropy. Oba kraje osobno i wspólnie niemal zawsze miały jeden cel: zniszczenie i podporządkowania sobie naszego kraju. To kondominium niemiecko-rosyjskie chyba nie przewiduje istnienia suwerennego i niepodległego państwa polskiego i jakiejkolwiek jego polityki zagranicznej, w tym np. jagiellońskiej.

  Obecne Niemcy zresztą traktują UE jako swój własny folwark. To one kosztem innych zyskały najbardziej na powstaniu UE i waluty Euro, to one drenują inne kraje unii z ich środków finansowych i niszczą ich gospodarki, to one zyskują najbardziej na exporcie do krajów UE i poza nią. To one dyktują swoje zdanie wszystkim członkom UE, jak np. w sprawie uchodźców czy wcześniej pakietu klimatycznego. To one są -zresztą również w interesie Rosji - obecnie przeciwne zbytniej ingerencji USA i NATO w Europie, wyrażają dezaprobatę wobec wszelkich działań NATO w sferze zwiększenia zdolności obronnych nowych krajów UE i NATO, w tym jakoś szczególnie Polski. To one nie zgodziły się na umieszczenie stałych baz NATO w naszym kraju i korzystając z uprzejmości polskich kolaborantów przejęły dużą część polskich przedsiębiorstw (najczęściej jako wrogie przejęcie), ziemi (poprzez "słupy" lub udziały w polskich firmach) i mediów. Zresztą w swoich drukowanych mapach dalej uważają, iż tereny zachodniej Polski uzyskane po II WŚ są ich własnością, mino iż ich kanclerz na początku lat 90-tych XX wieku uznał powojenną granicę polsko-niemiecką.

  Odpowiedz
 • Komentator(2015-10-26 10:54) Zgłoś naruszenie 00

  Trudno będzie budować kraj paternalistyczny, skoro premierem ma być kobieta, prawda?

  Odpowiedz
 • POLAK(2015-10-26 10:49) Zgłoś naruszenie 00

  FRYCE JUŻ NIE BĘDZIE UDZIELNEGO RUDEGO CO WAM DO KOŃCA SPRZEDA POLSKĘ ZA MEDALE I PLEWY TO WAS BOLI I TO STRASZNIE .LENIWE FRYCE DO ROBOTY SIĘ BRAĆ

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie