Powiedział on na konwencji PO w Poznaniu, że program partii pokazuje, jakie działania trzeba podejmować, aby gwarantować bezpieczeństwo Polski i jej pozycję w świecie.

"Potrzeba Europy solidarnej wobec rosnących wyzwań, Europy solidarnej w wysiłku na rzecz własnego bezpieczeństwa i rozwoju" - powiedział wicepremier dodając, że interesem Polski jest silna Unia Europejska. Jego zdaniem, dzięki naszej energii i kreatywności możemy być pewni, że Polska i Polacy będą w takiej Europie odgrywać decydującą rolę.

Tomasz Siemoniak powiedział, że bezpieczeństwo to przede wszystkim zdolność do obrony kraju. Dodał, że Polsce udało się wywalczyć na szczycie NATO rozwiązania korzystne dla jej bezpieczeństwa, które będą mogły odstraszyć ewentualnych agresorów. Dodał, że Polska chce utrzymać specjalne relacje wojskowe ze Stanami Zjednoczonymi. Platforma Obywatelska gwarantuje Polakom prowadzenie odpowiedzialnej i skutecznej polityki zagranicznej - oświadczył Tomasz Siemoniak.

Wicepremier oświadczył, że Wojsko Polskie nie jest w ruinie, ale cieszy się uznaniem sojuszników i wsparciem obywateli. Zapowiedział podwyżki uposażeń dla żołnierzy, policjantów, strażaków i funkcjonariuszy innych służb.